DOLAR 17,9238 0.11%
EURO 18,3198 0.13%
ALTIN 1.032,91-0,05
BITCOIN 410289-4,00%
Adıyaman
33°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Dr. Mehmet Emin Taş:  “Şehri yönetmeye talip olanlar, önce üslubuyla örnek olmal

Dr. Mehmet Emin Taş: “Şehri yönetmeye talip olanlar, önce üslubuyla örnek olmal

ABONE OL
3 Kasım 2013 15:29
Dr. Mehmet Emin Taş:  “Şehri yönetmeye talip olanlar, önce üslubuyla örnek olmal
0

BEĞENDİM

ABONE OL

IMG 5118Aday adaylarının Mesajlarındaki Üslup Ve Karalamalara Dikkat Çeken Dr. Mehmet Emin Taş:  “Şehri yönetmeye talip olanlar, önce üslubuyla örnek olmalıdır.”

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Adıyaman’da da Belediye Başkanlığı Aday Adaylık süreci herkesin sonucunu merak ettiği büyük bir yarışa konu oluyor. Anketler, temayül ve mülakatlarla Partiler adaylar konusunda nihai karara doğru ilerlerken,  Aday adaylarının yürüttükleri tanıtım kampanyaları ve kamuoyuna verdikleri mesajlar da ilgiyle izleniyor. Özellikle adaylar arasında sosyal medyada gözlenen atışma ve eleştirilerin dozu zaman zaman karşılıklı karalama boyutuna kadar ulaştı.
Aday adaylığını açıkladığı andan itibaren hiç bir aday adayını hasım veya rakip olarak görmediklerini, herkesin aday adayı olma hakkına saygıyla yaklaştıklarını vurgulayan Eski il sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin Taş hem söz konusu mesajlar hem de aday adaylık sürecinde gelinen noktaya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Sürecin kendisinin sonuç kadar önemli olduğunu ve Adıyaman’a hizmet etmek için aday adaylığı yarışına girenlerin, yarışırken de örnek olmaları gerektiğini vurgulayan Dr.Mehmet Emin Taş şöyle devam etti: “ Aday Adayı arkadaşlarımızın talip oldukları makamların gerektirdiği ahlak ve olgunluğu göstermeleri gerekir. Şehrin kendisine emanet edilmesini isteyenler öncelikle o şehirde yaşayan her bir ferdin hak ve hukukunu da kendisine bir emanet olarak görmeli ve korumalıdır. Buna, beraber yarıştığı yol arkadaşları da dâhildir. Unutulmamalıdır ki tarihimizde Belediye Başkanlarına “Şehremini” yani “Şehrin günenilir insanı” denirdi.”
Adıyaman’da Belediye Başkanlığı seçiminde yarışın Partiler arasında geçmesinin beklenmediğini, bu nedenle de yarışın adeta Ak parti aday adayları arasında geçtiğini söyleyen Taş, açıklamasında şunları ifade etti. “ Ak Partili Aday adaylar olarak temsil ettiğimiz bir misyon olduğu aklımızdan çıkmamalı. Ak Parti davası bir makam davası değil, Hakk’a ve halka hizmet davasıdır. Bu davanın mensuplarının hakikatten ve doğruluktan şaşmamaları bu davanın ahlakı gereğidir. Aksi her davranış, aday adaylarının şahsiyetlerine zarar vermekle kalmayacak;  Ak Parti’nin mücadelesine de, Adıyaman’ın geleceğine de zarar verecektir. 
Her kardeşimizin birinci görevi Ak Parti’ye yakışır bir yarış ve duruş sergilemektir. Ak Parti’nin büyük Türkiye
mücadelesi il il her Partilinin bu anlayış etrafında kenetlenmeleri ve elinden gelen gayreti göstermesiyle başarıya ulaşır. Bu nedenle tüm Aday adaylarımızın bu sorumluluk ve bilinç içerisinde üsluplarına dikkat etmeleri ve kendilerine yakışır bir hassasiyet göstermeleri gerekir Neticeyi halkımız teveccühü ve Partimiz yetkili kurulları tayin edecektir. Bizlere düşen tüm aday adayları olarak birbirimize saygı ve sevgimizi kaybetmeden temiz bir kampanya yürütmek ve sonucunu da olgunlukla kabullenmektir.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP