DOLAR 17,9337 0.12%
EURO 18,3554 0.14%
ALTIN 1.032,05-0,13
BITCOIN 409808-4,29%
Adıyaman
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Dr. Sefa Yalçın; “Fizik Tedavi Uygulamalarının Yan Etkisi Yok”

Dr. Sefa Yalçın; “Fizik Tedavi Uygulamalarının Yan Etkisi Yok”

ABONE OL
24 Ekim 2013 15:50
Dr. Sefa Yalçın; “Fizik Tedavi Uygulamalarının Yan Etkisi Yok”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Park HospAdıyaman Özel Park Hospital Doktorlarından Uzman Doktor Sefa Yalçın, hastanenin fizik tedavi bölümünde, Fizik tedavi seansları son teknolojiyi içeren bilgisayarlı cihazlarla, fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri verildiğini belirtti.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hakkında bilgiler veren Adıyaman Özel Park Hospital Doktorlarından Uzman Doktor Dr. Sefa Yalçın; “Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon; Kas iskelet ve sinir sistemiyle ilgili hastalıklarda Ağrı ve Hareket Kısıtlılığı gibi 2 ana sorunun çözümünü sağlar. Gerek bel, boyun, diz, omuz, dirsek gibi ağrısı olan hastalarda; gerekse beyin kanaması, geçirilmiş ortopedik ameliyat, kaza, doğumsal anomali gibi nedenlerle hareket kısıtlılıkları ve yürüme sorunlarında, hastanın durumuna göre, ısıtıcı ajanlar, egzersizler, yüksek ve alçak frekanslı elektrik akımları gibi fiziksel tıp yöntemlerini kullanarak, hem fiziksel kapasiteyi en üst seviyeye çıkarmayı, hem de ağrı, tutukluluk ve benzeri yakınmaları gidererek yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlayan bir bilim dalıdır. Fizik tedavi uygulamalarının hemen hepsinin ağrı kesici etkisi vardır, ayrıca değişik mekanizmalarla bazılarının ağrılı ve enflamasyonlu dokularda dolaşımı ve dokunun beslenmesini arttırıcı, gergin dokuları esnetici, sert dokuları yumuşatıcı, bazılarının kasları güçlendirici etkisi mevcuttur. Fizik tedavi uygulamalarının yan etkisi yoktur ve alışkanlık yapmaz” dedi.

Adıyaman Özel Park Hospital olarak bir çok branşta hizmet verdiklerini ifade edene Dr. Yalçın, Fizik ve Tedavi Konusunda hastanede verilen hizmetler hakkında şunları söyledi; “Kırık ve Ortopedik cerrahi sonrası rehabilitasyon, Boyun ve bel fıtıkları, Bel ve boyun ağrılarının tedavisi, Boyun, omuz, bel, kalça, diz, dirsek, el bileği ve ayak bileği kireçlenmeleri. Romatizmal hastalıklar, Kemik erimesi, Kalça, diz ve omuz protez öncesi ve sonrası rehabilitasyon, Bölgesel Ağrılar, Yumuşak Doku Romatizmaları, Kas, tendon, periferik sinir yaralanmaları sonrası rehabilitasyon, Ön çapraz bağ cerrahisi öncesi sonrası, Serebal Palsi Rehabilitasyon ve Yüz Felci sonrası Rehabilitasyon gibi tedaviler uygulanmaktadır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP