DOLAR 18,2041 0.09%
EURO 18,2701 -0.19%
ALTIN 1.004,83-0,66
BITCOIN 363950-1,43%
Adıyaman
40°

PARÇALI AZ BULUTLU

16:50

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Dünya Metroloji Günü Kutlanıyor

Dünya Metroloji Günü Kutlanıyor

ABONE OL
24 Mayıs 2016 10:58
Dünya Metroloji Günü Kutlanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
metroloji_gunu_2016_120 Mayıs Dünya Metroloji Günü münasebetiyle Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Daştan, kurum çalışanları ile birlikte Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.
 Ziyarette İl Müdürü Daştan, Metroloji Günü kapsamında Adıyaman’da yapılacak farkındalık etkinlikleri hakkında Vali Mahmut Demirtaş’a bilgi vererek, “Metrolojinin (Ölçüm Biliminin) ülkemizdeki farkındalığını artırmak amacıyla, Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen “Dünya Metroloji Günü” 20 Mayıs 2016 tarihinde çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır. “Ölçme ihtiyacı, insanoğlunun yeryüzündeki varlığı kadar eskilere dayanmaktadır. Eski medeniyetlerde tarımsal faaliyetler için geometri ve astronomi ölçümleri, inşaat faaliyetleri için uzunluk ölçümü metrolojinin (ölçüm biliminin) temellerini oluşturmaktadır. O dönemlerden bu yana bilim ve teknoloji alanında yeni keşifler yapıldıkça; elektrik, ısı, sıcaklık, nem gibi büyüklüklerin de ölçülmesi gerekliliği bir zorunluluk haline gelmiştir”dedi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Daştan,” Dünya Metroloji Günü kapsamında Adıyaman’da Metrolojinin (Ölçüm Biliminin) farkındalığını artırmak amacıyla, konu ile ilgili olarak Belediye, bazı okullar, meslek odaları, dernekler ve sektörler ile semt pazarları ziyaret edilerek ilgililere gerekli bilgiler aktarılarak görüş alış verişinde bulunulacaktır”ifadelerini kullandı.
Bilim, sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Daştan ve kurum çalışanlarının ziyaretinden memnuniyet duyan Vali Mahmut Demirtaş, “İl Müdürü Daştan’dan çalışmalar hakkında bilgi alarak başarılar diledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP