DOLAR 18,1058 0.07%
EURO 18,1984 0.12%
ALTIN 1.016,230,01
BITCOIN 3899721,58%
Adıyaman
31°

PARÇALI BULUTLU

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

DYP’li Erçakallı;

DYP’li Erçakallı;

ABONE OL
5 Mayıs 2007 00:54
DYP’li Erçakallı;
0

BEĞENDİM

ABONE OL

dypolyn(CİHAN) Doğru Yol Partisi (DYP) Kadın Kolları Genel İdare Kurulu Başkanı Çiğdem Erçakallı, partisinin Adıyaman İl Teşkilatı’nı ziyaret etti. DYP Kadın Kolları Genel İdare Kurulu Başkanı Erçakallı, burada kadın kolları üyeleriyle bir araya gelerek, bir süre sohbet etti.

    Erçakallı, Türkiye’de yaşanan tüm temel ve yapısal değişikliklerin altındaki imzanın demokrat misyona ait olduğunu belirterek,”Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da önemli adımların sahibi yine DYP olacaktır. Bu kapsamda ülkemiz nüfusunun yarısını   temsil eden, gelişmişlik kriterlerinin başında yer alan kadınlarımız için de, öncelikli hedeflerin uygulayıcısı yine DYP olacaktır. Partimiz toplumsal projeler kapsamında kadınlar için önemli stratejiler saptamıştır. DYP Türkiye’nin kadın vizyonunu ortaya koymaktadır” dedi. DYP’nin kadınlar için önemli stratejiler saptadığınını söyleyen Erçakallı, “DYP ve Türkiyemizin kadın vizyonu ortaya koymaktadır. DYP, eşitlikçi ve gerçekçi bir demokratikleşme ve özgürleşme anlayışı çerçevesinde, kadınların tüm taleplerinin kalıcı, işler ve kurumsal politikalar haline getirilmesi yönünde çalışmaktadır. “dedi.

 Çiğdem Erçakallı, DYP’nin kadınlarla ilgili olarak hedef ve politikalarını sıralayarak,” Kadın erkek eşitliğinin sağlanması için çeşitli kanunlarda değişiklik yapılacaktır. Kadınların toplumda hak ettiği yeri almaları için yoksulluğun yok edilmesi gerekiyor. Toplumda yoksulluk sınırı altında yaşayan nüfusun yüzde 66.35’i kadındır. Geleneksel olarak yeri ailenin içinde görülen kadınların çalışma yaşamında da etkin olması gerektiğine inanıyoruz. Partimiz kadınların eğitimini özgürlüğün ve sorunların çözümünde temel araç olarak görmektedir. Kadına yönelik şiddet olaylarının önüne geçilmesi için çeşitli kanunlarda düzenleme yapılacak” şeklinde konuştu.

 Erçakallı, daha sonra 1946 demokratlarından 1950-1960 yılları arasında Demokrat Parti Yönetim Kurulu Üyesi, 27 Mayıs İhtilali sürgünlerinden, 1965-1973 yılları arası çeşitli dönemlerde Adalet Partisi Adıyaman İl Başkanlığını yapan Mehmet Karaaslan’ın eşi Zekiye Karaaslan’ı DYP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özel ile birlikte evinde ziyaret etti.  

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP