DOLAR 17,9140 -0.05%
EURO 18,3330 0.24%
ALTIN 1.016,930,48
BITCOIN 4393233,62%
Adıyaman
39°

AÇIK

17:11

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

 “e-SİYAH” (Sağlık İletişim Yol Adres Hattı)

 “e-SİYAH” (Sağlık İletişim Yol Adres Hattı)

ABONE OL
3 Nisan 2019 02:29
 “e-SİYAH” (Sağlık İletişim Yol Adres Hattı)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Sağlık İl Müdürlüğü ARGEP (Araştırma Geliştirme Proje) Birimi tarafından teknolojinin sağlığa entegrasyonu gerekliliği çerçevesinde “Sağlığımız en değerli hazinemizdir” ilkesi ve “Sağlıktaki Gözünüz” sloganı ile geliştirilerek halkımızın hizmetine sunulan e-SİYAH mobil uygulamasıyla zamanın çok değerli olduğu, ulaşılabilirliğin önem arz ettiği günümüzde bir “tıkla” bütün Sağlık Tesislerine, Eczanelere ve Nöbetçi Eczanelere ulaşım çok daha kolay ve hızlı oluyor.

e siyah 2

Adıyaman 625 bine yakın nüfuslu bir şehir olup, 2018 yılında toplam 6 milyonu aşkın hasta (45 bini il dışından gelen misafir hasta) tanı ve tedavi amacıyla sağlık tesislerimize başvurmuştur. Bakanlığımızın talimatları ve ilimizin fiziki durumu göz önüne alınarak belirlenen ihtiyaçlar neticesinde; Android ve IOS işletim sisteminde kullanılmak üzere e-SİYAH (Sağlık İletişim Yol Adres Hattı) mobil uygulaması vatandaşlarımız için hayata geçirilmiştir. Diğer navigasyon ve benzer programlardan farklı olarak İl-İlçe Sağlık Müdürlüklerinin, Hastanelerin, Toplum Sağlığı Merkezlerinin, Aile Sağlığı Merkezlerinin, Eczanelerin ve Nöbetçi Eczanelerin enlem ve boylam bilgileri tek tek eksiksiz ve doğru girilmiş olduğundan program yer / adres bulmada emsali olmayacak şekilde hatasız çalışması öngörülüyor.

SAĞLIĞA GİDEN YOL HİÇ BU KADAR KISA VE HIZLI OLMAMIŞTI

e-SİYAH mobil Uygulaması ile; tüm il geneli İl-İlçe Sağlık Müdürlüklerinin, Toplum Sağlığı Merkezlerinin, Aile Sağlığı Merkezlerinin, Hastanelerin, Eczanelerin ve Nöbetçi eczanelerin iletişim ve adres bilgilerine ulaşılmakta, ilgili telefon numaraları aranabilmekte, mail adreslerine mail gönderilebilmekte, navigasyon yönlendirmesiyle seçilen hedefe tek bir butona dokunularak en kısa sürede ulaşım sağlanabiliyor.

Program  PLAY STORE ve APP STORE için ayrı ayrı tasarlanmış olup; müdürlüğümüz web sayfası, sosyal medya hesaplarında bulunan kare kodun ya da merkez ve ilçelerdeki tüm sağlık tesislerine, eczanelere ve görünür çeşitli yerlere asılan afişlerde bulunan kare kodun okutulması ile tablet ve telefonlara (sadece konum izni verilerek) ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Uygulamanın ön sayfasında İl-İlçe Sağlık Müdürlükleri, Toplum Sağlığı Merkezleri, Aile Sağlığı Merkezleri, Hastaneler, Eczaneler ve Nöbetçi Eczaneler şeklinde listelenmiştir. Gidilmek istenilen sağlık tesisi, eczane veya nöbetçi eczanenin üstüne tıklandığında kurum bilgileri (telefon numaraları, fax numaraları, mail adresleri) ve adrese git butonu ekrana gelmektedir.  Ayrıca “Arama” ve “En Yakın Olana Git” butonunu kullanılarak da gidilmek istenilen sağlık tesisine, eczaneye / nöbetçi eczaneye zaman kaybetmeden en kısa ve kestirme yoldan kolayca ulaşılabilmektedir.Yeni açılan veya kapanan sağlık tesisleri programda otomatik olarak sürekli güncellenmektedir.

Geliştirilen e-SİYAH mobil uygulaması Türkiye’de tüm illerdeki sağlık tesislerinin koordinatları ile iletişim bilgileri güncellenerek kullanılabilinecek ücretsiz bir program olup, ülke çapında yaygınlaşması durumunda halkımızın sağlık hizmetlerine erişilebilirliğini kolaylaştıracak örnek bir proje özelliği taşıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP