DOLAR 17,9323 0.16%
EURO 18,3355 0.2%
ALTIN 1.032,58-0,08
BITCOIN 410777-3,69%
Adıyaman
33°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Eğitimin Stratejisi Ayvalık’ta Belirlendi

Eğitimin Stratejisi Ayvalık’ta Belirlendi

ABONE OL
13 Kasım 2013 11:17
Eğitimin Stratejisi Ayvalık’ta Belirlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

straghajBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığı 2015-2019 Stratejik Plan Uygulamaları Semineri, 81 ilden giden Stratejik Planlama Koordinatörleri ve bakanlık yetkililerin katılımıyla tamamlandı.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığı 2015-2019 Stratejik Plan Uygulamaları Semineri tamamlandı. Millî Eğitim Bakanlığının 2015-2019 Stratejik Planı hazırlık çalışmasına Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü MEBBİS yöneticisi ve Stratejik Planlama İl Koordinatörü İsmail Dolaş katıldı.

Ayvalık Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde yapılan seminerin açılış töreninde; MEB Strateji Yönetim ve Planlama Grup Başkanı Mehmet Baki Öztürk, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Sabri Caner ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen yaptıkları konuşmalarda, 5 gün olarak planlanan seminerde sadece Ayvalık bölgesinin değil, ülkenin dört bir yanından gelen katılımcı eğitimcilere verildiğini belirtti. Konuşmacıların; söz konusu eğitimin, 2014-2019 Stratejik Planlamasının temelini oluşturacağını vurgulayarak, seminerdeki her cümlenin çok büyük önem arz ettiğini kaydettiler. Bu organizasyonla çok verimli, dolu dolu bir eğitim ve seminer dönemi gerçekleştirmeyi planladıklarını belirten konuşmacılar, böylesi dev bir organizasyonun Ayvalık’ta yapılmasından da duydukları memnuniyeti ifade etmeyi ihmal etmedikleri gözlendi. MEB 2015-2019 Stratejik Plan Uygulamaları Seminerinin 2. gününde ise; Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin’in yanı sıra, Müsteşar Yardımcısı Asım Balcı ve Strateji Geliştirme Başkanı Veysel Erdel katıldı.

Strateji planlamada farkındalık ve motivasyon

Seminerin ilk gününde; MEB Strateji Yönetim ve Planlama Grup Başkanı Mehmet Baki Öztürk, ‘Stratejik Planlamada Farkındalık ve Motivasyon’ konusunu işleyerek, katılımcılara geniş bilgileri esprili bir anlatımla vermesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Millî Eğitim Bakanlığı toplumun taleplerine karşı duyarlı, katılımcılığa önem veren, hedef ve önceliklerini netleştirmiş, hesap veren, şeffaf ve etkin bir kamu yapılanmasının gereği olarak ‘Stratejik Yönetim’ yaklaşımı, 81 ilden giden Stratejik Planlama Koordinatörleri ve bakanlık yetkililerin katılımıyla Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde tamamlandı.

Millî Eğitim Bakanlığı toplumun taleplerine karşı duyarlı, katılımcılığa önem veren, hedef ve önceliklerini netleştirmiş, hesap veren, şeffaf ve etkin bir kamu yapılanmasının gereği olarak ‘Stratejik Yönetim’ yaklaşımını gerek merkez ve taşra teşkilatında okul boyutunda benimsendiği ve 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu gereğince mali saydamlık, hesap verme zorunluluğu, stratejik planlama ve performans esaslı bütçeleme gibi esasları uygulamaya başlandığı belirtildi.

Bu doğrultuda Millî Eğitim Bakanlığının, kalkınma planları, programları, ilgili mevzuat ve benimsediği temel ilkeler çerçevesinde geleceğe ilişkin misyon ve vizyonlarını oluşturarak, stratejik amaçlarını ve ölçülebilir hedeflerini saptayarak, performanslarını önceden belirlenmiş olan göstergeler doğrultusunda ölçerek ve bu sürecin izleme ve değerlendirmesini yapmak amacıyla katılımcı ve çeşitli yöntem ve tekniklerin kullanımıyla ‘Millî Eğitim Bakanlığı 2015-2019 Stratejik Planı’ tamamlandı.

Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘MEB 2015-2019 Stratejik Yönetim ve Planlama Uygulamaları Semineri’nde 2023 vizyonundan bir önceki planlama ve vizyona ulaşmak için ‘Millî Eğitim Bakanlığı 2015-2019 Stratejik Planı’ Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Ayvalık Kaymakamı Naif Yavuz, Strateji Geliştirme Başkanı Veysel Erdel, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, Strateji Geliştirme Grup Başkanı Mehmet Baki Öztürk ve 81 ilden giden Stratejik Planlama İl Koordinatörleri katılımlarıyla Ayvalık Ticaret Meslek ve Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nde gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Bakanlığının 2015-2019 Stratejik Planı hazırlık çalışmasına Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü MEBBİS yöneticisi ve Stratejik Planlama İl Koordinatörü İsmail Dolaş katıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP