DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 384858-0,78%
Adıyaman
37°

AÇIK

16:59

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Emniyet’ten Öğrencilere Anlamlı Jest

Emniyet’ten Öğrencilere Anlamlı Jest

ABONE OL
15 Mayıs 2008 20:03
Emniyet’ten Öğrencilere Anlamlı Jest
0

BEĞENDİM

ABONE OL

emniyetogrAdıyaman Emniyet Müdürlüğü tarafından ‘Şehitler mekânına polis gençlik el ele’ projesi kapsamında 80 öğrenci Çanakkale’ye uğurlandı.

Emniyet Müdürlüğü önünde 2 otobüsü dolduran öğrencileri Emniyet Müdür Yardımcısı İbrahim Şenöz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Öztuncer, emniyet amirlerinin yanı sıra, anne ve babaları da uğurladı. Uğurlama esnasında duygusal anlar yaşandı.

Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğünün desteğiyle gençliğin hedefte olduğu zararlı faaliyetlere karşı sağlıkta koruyucu hekimlik uygulaması gibi, öğrenci gençliğinin tarih bilincini arttırarak milli birlik ve beraberliğe katkıda bulunmak, suç örgütlerinin gençliği eylem ve faaliyetler içerisine çekme gayretlerini boşa çıkarmak, polis-halk ilişkilerini güçlendirmek suç örgütlerine karşı birlikte hareket etme kabiliyetin arttırmak, devletin her zaman vatandaşın yanında olduğunu hissettirmek amacıyla, ilde lise ve dengi okullarda okuyan 80 öğrenciye ‘Şehitler mekanına polis gençlik el ele’ projesi kapsamında, 4 günlük Çanakkale gezisi düzenlendi.

            Burada bir açıklama yapan Emniyet Müdür Yardımcısı İbrahim Şenöz, Çanakkale Gelibolu Adasına tarihi ve kültürel bir gezi düzenlediklerini söyleyerek,” ‘Şehitler mekanına polis gençlik el ele’ projesi oldukça önemlidir. Tabi bu projenin kapsamında başarılı ve çalışkan öğrencilerimizi ödüllendirmek istedik. Ayrıca, 4 gün boyunca bizim için oldukça önemli olan Çanakkale’yi görmelerini istedik. Bilindiği üzere, Çanakkale savaşı 1. Dünya savaşı sırasında 1915-1916 yılları arasında Çanakkale’nin Gelibolu adasında Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında bir deniz savaşı olarak gerçekleştirilmiştir. Bu savaşta maalesef her iki taraftan da yaklaşık 336 bin 930 kişi hayatını kaybetmiştir. Bu savaşta Osmanlı İmparatorluğundan sadece 250 bin şehidimiz vardır. Bu topraklarda, Malatyalı Binali, Muşlu Mıstığı, Konyalı Ali’yi, Adanalı Hüseyin’i, Adıyamanlı Abuzer’leri görülecek. 13-15 yaşlarında şehit olmuş. “ dedi.

            Şenöz, Çanakkale’nin Türkiye olarak görüldüğünü belirterek,” 18 Mart 1915 tarihinde gerçekleşen bu savaş eğer galibiyetle sonuçlanmasaydı belki bizde şuanda bu topraklarda bir ülkenin egemenliği altında yaşıyor olacaktık. O nedenle o yarım ada çok önemlidir. “ diye konuştu.

            Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Öztuncer ise, daha önce Çanakkale’ye gittiğini belirterek,” Çanakkale ismini duyunca hep duygulanırım. O nedenle bu toprakları çok önemsiyorum. Bir zamanlar bu topraklarda Türkiye’nin kalbi atıyordu. Tarihin yazdığı en kanlı savaştı. Ben gezdiğim için orayı anlatınca ağlayacak duruma geliyorum. Oralar ibretle gezilmeli. Oralarda atalarımızın neler yaşandığı dikkatle dinlenmeli. Çanakkale’yi dinlediğimiz zaman Türkiye’ye bakışımız değişiyor. “ şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP