DOLAR 15,4841 0.03%
EURO 16,1486 0.15%
ALTIN 902,180,07
BITCOIN 4820383,69%
Adıyaman
24°

AÇIK

03:53

İMSAK'A KALAN SÜRE

Erdoğan “Birlik ve Beraberlikle Yapamayacağımız İş Olmayacaktır”

Erdoğan “Birlik ve Beraberlikle Yapamayacağımız İş Olmayacaktır”

ABONE OL
18 Eylül 2017 13:43
Erdoğan “Birlik ve Beraberlikle Yapamayacağımız İş Olmayacaktır”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, birlik ve beraberlik içerisinde yapılmayacak işin olmayacağını kaydetti.

l Genel Meclisi Başkanı Erdoğan “Birlik ve Beraberlikle Yapamayacağımız İş Olmayacaktır” 7

Çalışmalar hakkında bilgi veren Erdoğan özellikle içme suyu sıkıntısı yaşanmaması adına başlatılan su deposunun bitmek üzere olduğunu kaydetti.

Mehmet Can Erdoğan “Mevsim şartlarının da etkisiyle Kırkgöz-Oluklu Grubu hattında içme suyu alan toplam 27 yerleşim biriminde içme suyu sıkıntısı yaşanması üzerine Sayın Valimiz Nurullah Naci Kalkancı, TBMM Başkanvekilimiz Ahmet Aydın, Milletvekillerimiz Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat, İl Başkanımız Abdurrahman Dimez, İlçe Kaymakamımız Ahmet Gazi Kaya, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık ile istişarede bulunduk. Oluklu gurubundan su almakta olan yerleşim birimlerinde ikamet eden vatandaşların mağduriyetlerinin önlenmesi amacıyla ilk etapta bu köylere gün aşırı tankerlerle su taşınmak suretiyle önlem aldık. İl Genel Meclisi olarak 2017 yılı için ek bütçe planlaması ile işe başladık. Yapılan ek bütçede ödeneğin büyük bir bölümünü içme sularına ayırdık. Ödenek sıkıntısı bulunmamaktadır. Oluklu gurubunda su azalmasını nedeniyle bu problemin çözümü için 500 tonluk su deposu yapılması kararlaştırıldı. 500 tonluk su deposu Göçeri köyünde yapılıyor.  İçme suyunun bu merkezden içme suyu sıkıntısı yaşayan yerlerim birimlerine aktarılacak. Kuraklık nedeniyle su sıkıntısı çeken toplamda 27 köy ve mezraya Atatürk Barajından Kahta ilçesinin Lilan Çay Mevkiinde çift pompa ile su alınacak” dedi.

Başkan Erdoğan, “Devletimiz güçlü olduğu için hem yerelde hem genelde güçlü kadroya sahibiz. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına elimizden gelen gayreti gösterdik. Tüm kadrolarımızla seferber olduk. İnşaatları inceliyoruz. Milletimizin sıkıntısı olduğunda koltuğumda oturmayı sevmiyorum. Sürekli vatandaşlarımızın arasında olmayı seviyorum. Yapılan çalışmaları sürekli takip ediyoruz. Memleketi için ne yaparız onun derdindeyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde yapamayacağımız iş olmayacaktır. Güçlü devletiz. Uzun yıllar yetecek suyumuz olacak ve bu köylerimizin su sıkıntısı olmayacak”

“ADIYAMAN KAZANIYOR”

İl Genel Meclisi başkanı olduktan sonra uzun zamandır düşündüğüm bir projeydi. Kamu müdürlerimizi davet etmek ve beraber ortak çalışmalar yapmak. Bu doğrultuda zaman zaman kamu müdürlerimizi, siyasilerimizi davet ediyorum. Çalışmalarını anlatıyorlar. Başta Valimiz olmak üzere, TBMM Başkanvekilimiz, vekillerimiz kurum müdürlerimiz ziyaret ediyorlar. Hem Türkiye gündemi hem de Adıyaman gündemini konuşuyoruz. 30 il genel meclisi üyemiz var. Her biri kendi bölgesinde seçilmiş üyelerimizdir. Meclise çalışmalarla ilgili bilgiler veriliyor. Bu durum üyelerimiz tarafından da oldukça memnuniyetle karşılandı. Adıyaman orada. Adıyaman’ın seçtiği insanlar orada. Çünkü kazanan Adıyaman oluyor. Bunu diğer toplantılarımızda da devam edeceğiz.

“ADIYAMAN OLARAK ZENGİNİZ”

“Adıyaman İl Özel İdare olarak oldukça zenginiz. Araç gereçlerimiz olarak, asfalt tesisimiz, kilitli parke taşı fabrikalarımızla, mesire alanlarımızla diğer bölgelerden daha da zenginiz. Yol ve su çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlkbahar ve Sonbahar’da bakım çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.  Kırsal kesimlerde yol, su, tesisler taziye evleri çalışmalarımız sürüyor. Yollarımız karayollarıyla eş değer oldu. Türkiye nasıl ilerliyorsa Adıyaman’da öyle ilerliyor. İlimiz her konuda başarılı bir şekilde devam ediyor. Tüm kadrolarımıza emeği geçenler herkese teşekkür ediyorum ” Dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP