DOLAR 17,8873 -0.08%
EURO 18,3200 0.07%
ALTIN 1.029,54-0,37
BITCOIN 409270-4,45%
Adıyaman
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Ersoy: “ Kendi kendimi İhbar Ediyorum, Denetlenmek İstiyorum”

Ersoy: “ Kendi kendimi İhbar Ediyorum, Denetlenmek İstiyorum”

ABONE OL
29 Ekim 2013 07:38
Ersoy: “ Kendi kendimi İhbar Ediyorum, Denetlenmek İstiyorum”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

adysnmAdıyamanspor Kulüp Başkanı Ragıp Ersoy, Adıyamanspor ve Türk Spor tarihinde bir ilke imza atarak valiliğe dilekçe verip “ Denetlenmek istiyorum, kendi kendimi ihbar ediyorum” dedi.

    

Şeffaflılığını belgelerle ispat etmeye hazır olduğunu belirten başkan Ersoy “ Bildikleri bütün organlarıyla denetlenmeye hazırız, her şeyimiz net ve şeffaftır” dedi.

“27.07.2013 tarihinden beri Adıyamanspor Kulübü Derneği Başkanı olarak görev yapmaktayım. Ben ve yönetim kurulum 27.07.2013 tarihinden bu yana Adıyamanspor Kulübünü Adıyaman’ımızın şanına yakışır şekilde yönetmeye, kulübümüze  büyük bir özveri ve fedakârlık göstererek yaparak yasalar çerçevesinde hizmet etmeye çalışmaktayız” diyen Başkan Ersoy “ Futbolcularımız da aynı şekilde büyük bir özveriyle, kıt imkânlarla zoru başarmak için mücadele etmektedir. Gelinen süreçte kısmen de olsa başarı sağlamış bulunmaktayız. Kulübümüz geçmiş dönemlerde süregelen icra takipleri ve borçlar nedeniyle ekonomik anlamda ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. Haricen yapmış olduğumuz araştırmalarda kulübün görünen borçlarının abartılı bir şekilde tahakkuk ettirildiği kanaatine varmış bulunmaktayız. Kamuoyunda kulüp hakkında maksatlı olarak oluşturulan kanaatin giderilmesi açısından bizim dönemimizde dâhil geçmişe dönük kulübün mali yönden gelir ve giderlerinin usul ve yasaya uygun olarak yapılıp yapılmadığı, harcamaların ve borçların usul ve yasaya uygun olup olmadığı hususlarında inceleme yapılmasını talep ediyoruz. Kulübümüz hakkında son günlerde yerel gazete ve televizyonlarda çıkan haberler maksatlı olup gerçekleri yansıtmamaktadır. Kulübümüze yönelik maksatlı linç girişimlerinin sonuçsuz kalması, haksız eleştiriler karşısında kulübümüzün şeref ve onurunun korunması açısından geçmişe dönük mali açıdan denetim yapılması zaruri hale gelmiştir. Yapılacak denetim taraftarlarımızın bilgilendirilmesine hizmet edeceği gibi kamuoyunun kulübümüz hakkındaki olumsuz kanaat ve düşüncelerinin de düzelmesine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Şeffaf yönetim anlayışımızın gereği olarak Dernekler Yasasının ilgili maddesi gereğince kulüp hakkında gerekli inceleme ve denetimlerin yapılmasını saygıyla arz ve talep ederim”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP