DOLAR 17,8829 0%
EURO 18,4445 0.03%
ALTIN 1.028,82-0,07
BITCOIN 4306585,39%
Adıyaman
34°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

Eski BDP’li, Yeni AKP’li Metiner, Önce Apo’ya Cevap Versin

Eski BDP’li, Yeni AKP’li Metiner, Önce Apo’ya Cevap Versin

ABONE OL
26 Mart 2013 11:35
Eski BDP’li, Yeni AKP’li Metiner, Önce Apo’ya Cevap Versin
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP osman (1)Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adıyaman İl Başkanı Osman Aslan, “Terör sorunu çözülürse, MHP tabelasını indirir, MHP diye bir parti kalmaz” diyen AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’i sert bir dille kınadı.

    

MHP İl Başkanı Osman Aslan, çözüm süreciyle ilgili MHP’nin tavrını eleştiren ve MHP hakkında ki açıklamaları nedeniyle Mehmet Metiner’i esefle kınadığını açıkladı. Osman Aslan, öncelikle Metiner’in üslubunu düzeltmesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi: “Öncelikle Metiner’in üslubunu düzeltmesi gerekir. Gerçekten bu kadar yiğitse İmralı Canisinin kendisi hakkında söylediklerine cevap vermesi gerekir. İmralı Canisi diyor ki; “Mehmet Metiner kendisini düzene satmış söyleyin ayaklarını denk alsın.” Metiner, TBMM Kürsüsünde anayasanın 8l. Maddesine göre yemin ediyor. Türk Milleti adına yemin ederken kürsüde “Türk Milleti yerine Türkiye toplumu diyor”, dünyanın hiçbir yerinde toplumların devleti ve bayrağı olmaz. Bu bayrak benimde bayrağım dediği bayrak acaba hangisi?” diye sert konuştu.

MHP İl Başkanı Aslan açıklamasının devamında, “Metiner, her platformda MHP’nin kanla beslendiğini söylüyor densizlik yapıyor. Bugün mensubu olduğunu iddia ettiği AKP Suriye’de, Irak’ta akıtılan kanların hesabını nasıl verecek, yüz binlerce Iraklı Müslüman müttefikleri ABD’nin eliyle öldürülürken Suriye de müttefiki İsrail ile birlikte yüz binler olurken neden sus puslar. Iraktakilerin anaları yok mu? Suriye’dekiler insan değil mi? AKP ve Metiner 40 Bin canımız PKK tarafından genç-yaşlı kadın çocuk demeden acımasızca devri iktidarlarında katledilirken neredeydi? Bir gün bu aziz millet sizin gerçek yüzünüzü görecek asıl o zaman Metiner ve partisi sokağa çıkacak yüz bulamayacak. Lice’de teröristler silahlarıyla nevruzu kutlamak bahanesiyle geldiklerinde örgüt propagandası yaptıklarında, miting meydanına geldiğinde siz nerdeydiniz? Siz bu vatanı babanızdan size miras kaldığını mı sanıyorsunuz ki üzerinde her türlü inisiyatifi kullanarak bu milletin evlatlarını birbirine düşürüyorsunuz. Gülten Kışanak şöyle diyor “PKK ya terörist damgası vurmak isteyenler iflas etmiştir”. Yoksa PKK uluslar arası Terör Örgütü listelerinden AKP ile çıkarıldı da bizim mi haberimiz yok. AKP birkaç gündür İsrail’in özür dilediğini bu özrü de Türk Milleti adına kabul ettiğini beyan etmesi karşısında neden ve nasıl ne şekilde özür yapıldığı konusunda herhangi bir açıklama yapmazken; İsrail Başbakanı özrün gerçek sebebinin çok fazla olduğunu bunun en belirgin sebeplerinden birisinin İsrailli bir yetkili “İsrail’i böyle bir özrü dile getirmeye zorlayan şey Suriye’deki gelişmeler oldu çünkü İsrail, Suriye’deki kimyasal silahların Hizbullah ya da El Kaide bağlantılı grupların ele geçmesinden endişe ediyor” diyor. Adı verilmeyen bir Türk yetkili de özrün İsrail ile Türkiye arasında doğal gaz boru hattı inşa edilmesinin önünü açtığını söylüyor. Yoksa İSRAİL ile birlikte Suriye ve İran’a karşı yapılacak bir saldırı politikası olarak mı kabul ettiniz diye sormak lazım. Televizyonlarda demokrasi havariliği yapan Eski BDP’li yeni AKP’li Metiner’e sormak lazım “Ne senin nede bir başkasının gücü sizin dışınızdaki düşünceleri zapt-ı rapt altına alarak, Türkiye Cumhuriyetini kendi aşiretiniz veya muz cumhuriyeti zannederek böyle Faşist-Diktatör yaklaşımlarda bulunma cesaretini nereden alıyorsunuz” sözünü hatırlatmak lazım” diye sert konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP