DOLAR 18,0734 -0.05%
EURO 18,2615 -0.14%
ALTIN 1.020,10-0,12
BITCOIN 412333-2,03%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

FEVZİ ÇAKMAK İLKÖĞRETİM OKULU ADANA ÇUKUROVA  KİTAP VE EĞİTİM FUARINA KATILIYOR!

FEVZİ ÇAKMAK İLKÖĞRETİM OKULU ADANA ÇUKUROVA KİTAP VE EĞİTİM FUARINA KATILIYOR!

ABONE OL
17 Ocak 2009 03:18
FEVZİ ÇAKMAK İLKÖĞRETİM OKULU ADANA ÇUKUROVA  KİTAP VE EĞİTİM FUARINA KATILIYOR!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

fevvzicakmak9Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak ve Adana TÜYAP’ın Davetlisi olarak  17 Ocak 2009 Cumartesi  günü Adana TÜYAP Kongre merkezinde bu yıl 2.düzenlenen  Çukurova Eğitim ve Kitap Fuarına Katılacak. Yaklaşık 40 Kişilik grup Okul Yönetcileri ,öğretmenler ve öğrenciler oluşuyor.

    

ÇUKUROVA 2. KITAP FUARI AÇILDI
187 yayınevi, 86 etkinlik ve 350 yazar Adana Kitap Fuarı’nda buluşuyor.

Formun Altı

Kuruluşumuz TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş., Türkiye Yayıncılar Birliği ve Çufaş Çukurova Fuarcılık A.Ş. işbirliğiyle, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Altın Koza’nın katkılarıyla düzenlenen Çukurova 2. Kitap Fuarı, 10 Ocak 2009 Cumartesi günü saat 12.00’da TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde, TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından hazırlanan Çukurova 2. Yurtiçi-Yurtdışı Eğitim Kurumları ve Eğitim Gereçleri Fuarı ve Altın Koza 3. Edebiyat Festivali ile eş zamanlı olarak Adana Valisi Sayın İlhan Atış, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aytaç Durak, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Abdulgafur Büyükfırat, Çukurova 2. Kitap Fuarı Onur Konuğu Sayın Muzaffer İzgü, TÜYAP Kitap Fuarları Danışma Kurulu Başkanı Sayın Doğan Hızlan, Türkiye Yayıncılar Birliği Genel Sekreteri Sayın Metin Celâl Zeynioğlu tarafından açıldı.

Bu sene dokuz gün sürecek olan fuar, 187 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun yanı sıra yüzlerce yazar, şair, çizer ve bilim insanının katılımıyla dolu dolu bir etkinlik pogramı ile ziyaretçileri karşılayacak.

“Muzaffer İzgü Onur Konuğu”


Türk edebiyatı ve özellikle gülmece yazınıyla çocuk edebiyatına 70’in üzerinde eseriyle önemli katkılarda bulunan Adana doğumlu yazar Muzaffer İzgü, Çukurova 2. Kitap Fuarı’nın konuğu olarak 10-14 Ocak 2009 tarihleri arasında etkinlikler ve imza günleri ile fuarı onurlandıracaktır. Çukurova Kitap Fuarı’nda, Muzaffer İzgü’nün yaşamı, eserleri ve edebiyatımızdaki yeri ile ilgili söyleşi ve panel gibi etkinlikler fuar süresince okurlarla buluşacaktır.


“Adana, Edebiyat Dünyasının Önemli İsimlerini Konuk Ediyor”

Düzenlenen etkinliklerle bir edebiyat-kültür şenliğine ev sahipliği yapan Kitap Fuarı, dokuz gün süresince Muzaffer İzgü, Doğan Hızlan, Füruzan, Zeynep Oral, Mahmut Makal, Talip Apaydın, Ataol Behramoğlu, Sennur Sezer, Alev Coşkun, Sevgi Özel, Deniz Kavukçuoğlu,  Banu Avar, Mustafa Balbay, Server Tanilli, Şükrü Erbaş, Tarık Günersel, Özcan Karabulut, Haluk Gerger, Eugene Schoulgin…ve pek çok değerli yazar, şair ve akademisyeni konuk edecek.“Mizah Festivali ve Çiçeği Burnunda Buluşma”

Oğuz Aral’ın öğrencileri “Çiçeği Burnunda Karikatürcüler” ikinci kez Çukurova kitap Fuarı’nda bir araya geliyor. Fuar kapsamında 16-18 Ocak 2009 tarihleri arasında gerçekleşecek Mizah Festivalinde dünden bugüne mizah dergiciliği, günümüzde mizahın yeri ve Oğuz Aral üzerine söyleşi ve paneller yer alacak. İlki geçtiğimiz yıl büyük bir katılımla gerçekleşen Çiçeği Burnunda Buluşma Gırgır dergisi geleneğinden yetişen karikatüristleri bu sene farklı yaş kuşaklarından mizahseverlerle buluşturacak.     

Geçtiğimiz yıl 146 bin okurun ziyaret ettiği Çukurova Kitap Fuarı ve eş zamanlı düzenlenen Çukurova 2. Eğitim Fuarı, 10-17 Ocak 2009 tarihleri arasında 10.30-20.30, kapanış günü 18 Ocak 2009 tarihinde ise 10.30-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP