DOLAR 17,9481 0.07%
EURO 18,3719 0.05%
ALTIN 1.016,930,48
BITCOIN 427082-0,57%
Adıyaman
36°

AÇIK

04:05

İMSAK'A KALAN SÜRE

Fırat “ Adıyaman 2023 Hedeflerine Ulaştı”

Fırat “ Adıyaman 2023 Hedeflerine Ulaştı”

ABONE OL
13 Ekim 2017 16:18
Fırat “ Adıyaman 2023 Hedeflerine Ulaştı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TBMM’de gündem dışı söz alan Ak Parti Adıyaman Milletvekili Halil Fırat, Adıyaman’ın 2023 hedeflerine ulaştığını açıkladı.

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Halil Fırat 1

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Halil Fırat, TBMM’de Adıyaman’a yapılan yatırımla ilgili konuşma yaptı.

Ak Parti döneminde Türkiye ile birlikte Adıyaman’ın da ilçeleri ve köyleriyle değişim ve dönüşüm sağladığını kaydeden Fırat “ 15 yıllık Ak Parti hükümeti döneminde Adıyaman’ımızda eğitimden sağlığa, sanayiden tarıma, ulaşımdan sulamaya kadar birçok alanda hizmet yapılmıştır. Eğitim alanında 70 yıllık Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan derslik sayısı kadar Adıyaman’da  derslik yaptık. Burada eğitim alanında 50-60’lık sınıflardan 30’ların altına indik. Ak Parti’nin belirlemiş olduğu 2023 hedeflerine ulaşmış bulunmaktayız. 2 bin civarında olan Adıyaman Üniversitesi bugün 22 bin öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Aynı şekilde sağlık alanında hiçbir ilçemizde hastane kalmayacak şekilde çalışmamızı yaptık. Bütün ilçelerimizde hastaneler yaptık. Başta Adıyaman merkezde 400 yataklı devlet hastanesi olmak üzere birçok hastanemiz modern bir şekilde hizmet veriyor. Daha önceleri hastane odalarında 6-7 kişi kalıyordu. Biz bunları tekli odalara kadar düşürdük. Adeta özel hastane konumlarına geldiler. 400 yataklı hastanemizin yanına 300 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesini de yapıyoruz. 150 yataklı Kâhta devlet hastanesi, 65 yataklı Besni devlet hastanesi, 75 yataklı gölbaşı devlet hastanesi, Gerger, Sincik, Samsat, Çelikhan ve Tut ilçelerimizde hastanelerimizi yaptık. Bu şekilde de yolumuza devam ediyoruz.” Dedi.

“BESNİ’DE ADALET SARAYININ TEMELİ ATILACAK”

Fırat “ Adıyaman’ımıza adalet sarayımızı yaptık. Gölbaşı ve Kâhta ilçelerimize adalet saraylarını yaptık ve bununla birlikte inşallah en yakın zamanda Besni ilçemizde adliye sarayının temelini atacağız. Bununla birlikte Adıyaman’ımıza ne kadar hizmet etsek azdır. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızda bunun farkındalar ve Adıyaman’ımıza sürekli hizmet yapma konusunda talimatları oluyor. Tarımsal sulamada çok önemli olan Çetintepe ve Gömükan Barajlarımız ve göletlerimiz devam ediyor. KÖYDES ve Özel İdare hizmetlerimizde aralıksız sürüyor. Eskiden köylerimizde su ve yol bulamazken Sayın Cumhurbaşkanımızın 2007 öncesinde ‘Yolu ve Suyu Olmayan Köyümüz Kalmayacak’ sloganıyla Adıyaman’da yol ve içme suları konularını hal ettik. Aynı şekilde köy konakları yapıyoruz, parke taşı döşüyoruz. Adıyaman’ımızın köylerini de kent konumuna büründürüyoruz” şeklinde konuştu.

TÜTÜN

Tütün konusuna da değinen Fırat “Adıyaman’da tütünle büyüdük ve tütün sorununun ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Torba yasası gündeme gelmeden önce milletvekili arkadaşlarımızla birlikte sayın bakanlarımızla görüşmeler yaptık. Üreticimizi hiçbir şekilde mağdur etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP