DOLAR 15,4800 0.01%
EURO 16,1329 0.03%
ALTIN 901,380,01
BITCOIN %
Adıyaman
24°

AÇIK

03:53

İMSAK'A KALAN SÜRE

Fırat “Çözüm Kapalı Devre Sulama Sistemleri”

Fırat “Çözüm Kapalı Devre Sulama Sistemleri”

ABONE OL
4 Ekim 2017 17:14
Fırat “Çözüm Kapalı Devre Sulama Sistemleri”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, Çiftçilerimizin tarımsal sulamada can damarı olacak olan Modern tarımın en önemli unsuru Kapalı Devre Sulama Sistemi olduğunu açıkladı.

Fırat “Çözüm Kapalı Devre Sulama Sistemleri”

Sulamanın uygun yapılmaması halinde, çoraklaşmayla ve mevcut arazilerin üretim dışı kalmasının kaçınılmaz olacağına dikkat çeken Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat “Suyun, hayatın vazgeçilmez unsuru olduğunu hepimiz biliyoruz. Devlet kaynaklarının etkin kullanımı ve israfın engellenmesi için bu sistem ivedi bir şekilde Adıyaman ilimize de kazandırılması gerekmektedir. Adıyaman’da sadece kuru tarımın yapılması ile çiftçilerimiz meyve ve sebze yetiştirilmesinde temel sorunlarından biri su kaynaklarının değerlendirilmeyişidir. Çağımızın teknolojik imkanlarını da ele alırsak bu modern sisteme geçildiğinde Adıyaman da artık meyve ve sebze üretiminde ön planda olacağı ve ekonomisine büyük katkılar sağlayacağı apaçık ortadadır” dedi.

İlimizin sınırları içerisinden geçen en büyük su kaynağımız olan Fırat, “Nehrinin Göksu Çayı (1.172 m³) ve Kahta Çayı (1.331 m³) ile en yüksek debiye sahibiz. Kapalı Devre Sulama Sistemleri ile en verimli halde kullanabilecek suya sahibiz” ifadelerini kullandı.

Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat “Yetkililerin bu konu da hassasiyet göstererek bu projeleri ilimize kazandırmalılar. Tarımsal üretimde modern bir çözüm ve üreticilerimizin yararına olacak bu projelerde üzerimize düşeni yapmaya Adıyaman Ticaret Borsası olarak biz varız” şeklinde konuştu.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP