DOLAR 15,4792 0.61%
EURO 16,1193 0.67%
ALTIN 901,680,27
BITCOIN 4567600,38%
Adıyaman
24°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“FIRSATÇILIĞA İZİN VERMEYECEĞİZ”

“FIRSATÇILIĞA İZİN VERMEYECEĞİZ”

ABONE OL
21 Şubat 2022 23:55
“FIRSATÇILIĞA İZİN VERMEYECEĞİZ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

firsatciliga izin vermeyecegiz 62139d89a1c07

   Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Zabıta Müdürlüğümüz ve İl Ticaret Müdürlüğü tarafından rutin olarak gerçekleştirilen marketlerdeki fiyat denetimine katıldı.

Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, İl Ticaret Müdürü Ömer Uslu ile birlikte Zabıta Müdürlüğümüz ve Ticaret Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen rutin market denetimine katılarak ürünlerde KDV indirimi yapılıp yapılmadığı, ürün fiyatlarının karşılaştırılması, etiket fiyatı ile kasa fiyatının tutup tutmadığı ve son kullanım tarihi gibi konularda kontroller gerçekleştirdi.

Özellikle fahiş fiyatlı ürün satışının önüne geçmek için Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan tarafından temel gıda ürünlerinde uygulanmaya başladığı açıklanan KDV indirimi sonrası fiyatların düşüp düşmediğini hassasiyetle denetleyen Başkanımız, vatandaşın alım gücünü zayıflatacak olan her türlü haksız kazancın ve ticaretin karşısında olduklarını söyleyerek, “Fırsatçılara asla göz yummayacağız” dedi.

Başkanımız denetimler sırasında yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Enflasyonla mücadele ve halkımızı artan fiyatlara ezdirmeme noktasında hükümetimiz tarafından hızlıca uygulamaya konulan tedbirlerden bir tanesi olan KDV indirimi uygulamasının etikete yansıyıp, yansımadığını görmek için denetimlerimizi sürdürüyoruz. Gerçekleştirdiğimiz denetimlerde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından, hayat pahalılığıyla mücadele noktasında geçtiğimiz hafta açıklanan ve hemen uygulamaya konulan temel gıda ürünlerindeki vergilerde yüzde 7’lik bir KDV indirimini uygulayan Adıyamanlı esnaflarımıza çok teşekkür ettik. Ancak uygulayan kadar uygulamayan esnafların olma ihtimalini de düşünerek denetimlerimiz aralıksız devam edecek. Bunu herklesin bilmesini istiyoruz. Ayrıca, denetimlerin yanı sıra vatandaşlarımızdan da fiyatlara dikkat etmelerini ve bir usulsüzlük görmeleri halinde Zabıta Müdürlüğümüze bildirmelerini istiyoruz. Halkımızın mağduriyeti söz konusu olduğunda yasalar çerçevesinde kimseye göz açtırmayacağız. Devletimizin bu konudaki kararlı duruşuna bizler de sahada zabıta ekiplerimizle destek vermeye devam edeceğiz. Sadece bununla da kalmayıp, su faturalarındaki KDV oranına getirdiğimiz yüzde 7’lik indirime bir yüzde 7’lik indirim daha ekleyerek bu anlamlı kampanyada biz de varız diyeceğiz.”

firsatciliga izin vermeyecegiz 62139d8ba0a65

firsatciliga izin vermeyecegiz 62139d8d70d81

firsatciliga izin vermeyecegiz 62139d8f58cd0

firsatciliga izin vermeyecegiz 62139d9139e42

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP