DOLAR 17,9301 0.06%
EURO 18,4323 0.53%
ALTIN 1.017,800,03
BITCOIN 418518-1,63%
Adıyaman
36°

AÇIK

20:28

AKŞAM'A KALAN SÜRE

“Fitre-Zekat Türk Hava Kurumu’na”

“Fitre-Zekat Türk Hava Kurumu’na”

ABONE OL
15 Haziran 2017 01:01
“Fitre-Zekat Türk Hava Kurumu’na”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Hava Kurumu Adıyaman Şube Başkanı Mehmet Dağhan, bu yılki fitre ve zekâtların Türk Hava Kurumuna bağlanması konusunda bazı uyarılarda bulundu.

Dağhan, fitre ve zekat konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu. Dağhan, Türk Hava Kurumunun 92 yıllık tecrübesiyle çalışmalarına devam ettiğini belirterek, “1925’te Büyük Önder Atatürk tarafından temelleri atılan Türk Hava Kurumu, hayırsever ve kadirşinas Milletimizin desteği ile bugünlere geldi. Devlet bütçesinden hiçbir yardım almayan Kurum, kısıtlı kaynaklarla gençliğimizi havacılığa özendirmek ve vatandaşlarımıza nitelikli havacılık eğitimi sunabilmek için 92 yıllık tecrübesiyle ilk günkü heyecanıyla çalışmalarına devam ediyor. Bugüne kadar ülke havacılığının kat ettiği bütün kilometre taşlarında iz bırakan Türk Hava Kurumu havacılık eğitimlerini yüksek kalitede ve ücretsiz olarak veriyor. Hassas ve pahalı bir iş olan havacılık faaliyetleri ve ücretsiz havacılık kursları Milletimizin Kuruma yaptığı ve Kurum’un tek mali kaynağı olan fitre-zekât ve kurban derisi gelirleri sayesinde, ülke çapındaki 400’den fazla şubesi ve eğitim merkezleriyle devam ettiriliyor. Gençlere model uçak, paraşüt, yamaç paraşütü, planör, yelken kanat gibi sportif havacılık alanlarında ücretsiz kurslar veriliyor.”dedi.

“Türk Hava Kurumu, havadan yangın söndürme imkân ve kabiliyetini ülkemize kazandıran ve halen bu hizmeti yürüten ilk ve tek ulusal Kurumdur” diyen Dağhan “ Yangın riski yüksek Adana, Antalya, Bodrum ve İzmir bölgelerinde uçaklarımız her gün kalkışa hazır olarak bekliyor ve ormanlarımızı yangınlardan koruyor. Kurum, 2013 yılından beri helikopter ambulans hizmeti veriyor. 16 bölgede, 17 helikopter ile Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüklerinin yönlendirmeleri doğrultusunda hasta ve yaralıları hastanelere götüren, hastaneler arası hasta taşıyan helikopterler yoğun bakım donanımında. THK, istikbali göklerde arayan gençlerin hayallerini gerçekleştirmek için 2011 yılında Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ni kurdu. THK Üniversitesi 5 fakülte, 14 bölüm ve 2 meslek yüksekokulu (5 program) ile gençlerin akademik eğitimlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlıyor.” İfadelerini kullandı.

Dağhan konuşmasını şöyle sürdürdü “Kuruluşunda 21 kalem gelir bağlanan ve bugünkü karşılığı milyarlarca lira olan THK’nın bugün elinde hiçbir kamu geliri kalmadı. Mali desteğinin tümü, Türk Milleti’nin fitre-zekât ve kurban derisi bağışlarından oluşuyor. Bağışçıların büyük desteği ve onların verdiği güçle Türk Hava Kurumu bu yıl da fitre ve zekât bağışlarını kabul ediyor. Türk Hava Kurumu bağlı kuruluşları, şubeleri, eğitim merkezleri, bağışçılarıyla çok büyük bir aile. Bu büyük ailenin daha çok güçlenip, yeniden eski güzel ve güçlü günlerine kavuşabilmesi için fitre bağışı yapmak üzere 3919’a 20 lira karşılığında 1 SMS gönderilebiliyor.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP