DOLAR 17,8902 0.04%
EURO 18,4478 0.05%
ALTIN 1.028,46-0,11
BITCOIN 4277062,78%
Adıyaman
34°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

GAP Gençlik Festivali Hazırlıkları Başladı

GAP Gençlik Festivali Hazırlıkları Başladı

ABONE OL
11 Nisan 2013 17:46
GAP Gençlik Festivali Hazırlıkları Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

gap genc toplanti 3Adıyaman Valiliği ve Başbakanlık GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliği ile 10-13 Mayıs 2013 tarihleri arasında Adıyaman’da yapılacak olan 5. GAP Gençlik Festivali taslak programı ile ilgili bir basın toplantısı düzenlendi

Arsames Otelde Vali Mahmut Demirtaş Başkanlığında düzenlenen basın toplantısına Vali Yardımcısı Murat Süzen, GAP İdaresi Uzmanı Şeyhmuz Yılmaz, Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi Sorumlusu Yeşim Çelik ile Adıyaman’da görev yapan basın yayın kuruluşlarının sahip ve temsilcileri katıldı.
GAP İdaresi Uzmanı Şehmuz Yılmaz, yaptığı açıklamada, festivalin gençler arasında kültürel buluşma sağlayarak sinerji oluşturacağını belirtip, “10-13 Mayıs 2013 tarihleri arasında bu yıl Adıyaman’da 5.sini gerçekleştireceğimiz GAP gençlik festivali ile Güneydoğulu gençlerin özgüvenlerini sağlamak ve GAP Bölgesinin tanıtımına katkı sağlamaktır. Geçtiğimiz yıl bin 500 civarında genç başka illerden festivale katıldı. 65 ülkeden katılım ile festival renkli görüntülere sahne oldu. Bu yıl da Adıyaman’da bin 500 genç, 60 ülkeden katılım bekliyoruz. Bu yıl 25 kültür ve sanat etkinliği, 15 atölye, sokak performansları, panel-söyleşiler ve ünlü sanatçıların yer alacağı  konserler düzenlenecektir. Türkiye’nin en uzun soluklu festivalini gerçekleştireceğiz” dedi.
gap genc toplanti 2Basın toplantısında konuşan Vali Mahmut Demirtaş ise, bu yıl 5.’si düzenlenecek olan festivalin bu güne kadar yapılanların en iyisi olması için çalıştıklarını belirterek, “Bu festival turistik değerlerin tanıtımı açısından çök önemlidir. Değerlerimizi tanıtmak için bu festivali iyi değerlendirmemiz lazım. Halkın katılımı noktasında iyi bir organizasyon sağlayacağız” dedi.
Gençlerin ve gençlik kuruluşlarının ürettiklerini paylaştıkları bir platform olan Gap Gençlik Festivalinin aynı zamanda birçok dostluğun başladığı ve zaman içinde büyüdüğü bir alan olacağını belirten Vali Demirtaş, “GAP Genç, farklı kültürlerden, dillerden, ırklardan insanların bir araya geldiği ve ortak bir dil olan Sevgi, Kardeşlik, ve Barış duyguları ile birbirleriyle iletişime geçerek diyalogların geliştiği bir uluslararası sosyal etkinlik platformudur. Karşılık beklemeden, gece gündüz demeden ortak bir amaç ve farkındalık yaratmak için canı gönülden gönüllülük bilinci ile her yaştan gençlerin bir araya geldikleri yerdir.
gap genc toplanti 1GAP Gençlik Festivalinin Adıyaman’ın tanıtımına katkı sağlaması noktasında Adıyaman basınına büyük görev düştüğünü belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Bizlere festival sürecinde ve sonrasında rehberlik edecek olan basınımızın yapılacak olan etkinlikleri iyi bir şekilde işleyerek, Adıyaman halkının katılımını sağlaması büyük önem taşımaktadır. Bununla birlikte Adıyamanlı vatandaşlarımızın, esnaflarımızın, gençlerimizin ve birçok sivil toplum kuruluşlarıyla beraber Adıyaman olarak bu festivale sahip çıkıp iyi bir ev sahipliği örneğini göstererek, tüm Türkiye’ye örnek il vasfını göstermemiz gerekir”dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP