DOLAR 18,1926 0.12%
EURO 18,0905 -0.07%
ALTIN 1.007,09-0,85
BITCOIN 360474-1,01%
Adıyaman
29°

AÇIK

13:11

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Genç Adıyaman Platformu, İstanbul’daki Adıyamanlı Gençleri İftarda Buluşturdu

Genç Adıyaman Platformu, İstanbul’daki Adıyamanlı Gençleri İftarda Buluşturdu

ABONE OL
15 Haziran 2017 13:15
Genç Adıyaman Platformu, İstanbul’daki Adıyamanlı Gençleri İftarda Buluşturdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Genç Adıyaman Platformu, İstanbul’da faaliyet gösteren Adıyamanlı sivil toplum kuruluşlarını iftar programında bir araya getirdi

Adıyamanlılar Vakfı bünyesinde kısa süre önce kurulan Genç Adıyaman Platformu, İstanbul’daki genç sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiriyor.

Platform, Adıyamanlı gençleri iftar programında buluşturdu.

Adıyamanlılar Vakfı’nın Bağcılar’daki merkezinde düzenlenen iftar programına İstanbul’daki Adıyaman dernekleri ile Yeni Dünya Vakfı üyeleri katıldı.

Programa katılım yoğun oldu.

Kur’ani Kerim tilaveti ile başlayan program, konuşmalarla devam etti.

Programda selamlama konuşması yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcısı Hamza Taşan, birlik ve beraberliği pekiştiren organizasyonlara önem verdiklerini söyledi.

Genç Adıyaman Platformu’nun yeni kurulmasına rağmen organizasyonlara imza attığını belirten Taşan,  Adıyamanlı sivil toplum kuruluşları ile istişare ve diyalog içinde faaliyetleri götürmek istediklerini vurguladı.

Taşan,” Tüm Adıyamanlı gençlere ihtiyacımız var. Adıyaman özelinde ve Türkiye genelinde topluma faydalı olacak projeler yürütme düşüncesindeyiz. Herkesin desteğini bekliyoruz. Yetenekli gençlerimizi topluma ve basına tanıtmak istiyoruz. Yarını şekillendirecek gençlerin sizlerin arasından çıkacağını düşünüyorum. Bütün derneklerimizin istişare içinde olması çok önemli” ifadelerini kullandı.

Eğitimci Mehmet Kızılkaya ise, gençlere düşen en önemli şeyin girdikleri her işte başarılı olmak olduğunu dile getirdi.

Başarıyı da değerli kılmanın önemli olduğunu kaydeden Kızılkaya,”Eğer başarı değersizse o başarının bir anlamı yok. Genç Adıyaman Platformu’nun yaptığı çalışmalar başarı ve değerin en güzel örneği. Bu kadar insanı bir araya getirerek faaliyetler yürütmek bir başarıdır, bunu bir iftar ile taçlandırmak da bir değerdir” diye konuştu

İftar programının ardından iftara katılanlar Adıyaman dernekleri üyeleri tek tek söz alarak duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

İftara Adıyamanlılar Vakfı yönetim kurulu üyeleri Ramazan Oruç, Hüseyin Alagöz, Ahmet Akay, Hüseyin Barlas, Mustafa Karataş ile Genç Adıyaman Platformu Başkanı Cumali Doğan da katıldı.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP