DOLAR 17,9662 0.27%
EURO 18,3006 0.28%
ALTIN 1.021,990,02
BITCOIN 421124-1,78%
Adıyaman
39°

AÇIK

20:08

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Gençler Yaşlılarla Beraber Ağaç Dikti

Gençler Yaşlılarla Beraber Ağaç Dikti

ABONE OL
17 Mart 2010 23:39
Gençler Yaşlılarla Beraber Ağaç Dikti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

yaslilar1Yaşlılara Saygı Haftası Etkinlikleri Kapsamın da Gençlik Merkezinden bir grup genç, huzur evinde bulunan yaşlıları ziyaret etti.

16 Mart Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle Gençlik Merkezi gençleri yaşlılarla bir araya geldi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gençlik Merkezi gönüllü gençleri, Yaşlılar haftası münasebeti ile Huzur evini ziyaret ettiler. Gençlerin ziyareti, yaşlılarımızı bir hayli sevindirdi. 2 farklı kuşağın gülüp eğlenerek sohbet ettiği ziyarette, güzel diyaloglar ortaya çıktı.

16 Mart Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla Adıyaman Gençlik Merkezi ve Adıyaman Gençlik Merkezi Kültür ve Sanat Kulübü üyeleri, yaşlılarımızın hayatımızın her aşamasında yerlerinin olduğunu ve onlara ihtiyaç duyulduğunu ifade eden huzur evi ziyaretini, 16 Mart 2010 tarihinde saat 13.00’de gerçekleştirdi. Ziyarette gençler ile yaşlıların sıcak diyaloglarının yanı sıra çiçek dikimi faaliyeti de gerçekleşti.

Geleceğimiz olan yaşlıları hatırlamak, bir nebze dahi olsa onların yanında olmak insanlık görevimizdir, diyen Gençlik Merkezi gençleri, “dünümüz. Bugünümüz, hatta yarınımız olan yaşlılarımızdır” dediler.   

Ziyaretle ilgili bilgi veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, “ Toplumsal yaşamın temel kuralı karşılıklı sevgi ve saygıdır. Türk toplumu bu temel kural doğrultusunda, toplumsal dayanışmayı yaşamın her evresinde ilke edinmiştir. Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Unutmayalım ki hepimiz yarının yaşlılarıyız.

Büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil, yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz. Mustafa Kemal Atatürk demiştir ki “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur.Bu duygularla tüm büyüklerimizin Yaşlılara Saygı Haftasını kutlar, Gençlik Merkezimizin bu anlamlı ziyaret programının hazırlanmasında katkısı olan herkese, sevgi ve saygılarımı sunarım.”dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP