DOLAR 17,9657 0.27%
EURO 18,2634 0.08%
ALTIN 1.020,18-0,16
BITCOIN 420154-1,41%
Adıyaman
39°

AÇIK

20:08

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Gençlerden Orman Haftası Duyarlılığı

Gençlerden Orman Haftası Duyarlılığı

ABONE OL
16 Mart 2010 00:46
Gençlerden Orman Haftası Duyarlılığı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ormanhaff(5)Orman Haftası Münasebetiyle Gençlik Merkezinin okullarda ki temsilci gençleri ile Gençlik  Merkezi üyelerine yönelik olarak “Ağaç Sevgisi ve Doğa” konulu bir seminer düzenlendi.

 

 

Ülkemizde her yıl düzenli olarak kutlanmakta olan Orman Haftası Kutlama Etkinlikleri kapsamında, Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda yaklaşık olarak toplam 45 Gençlik Merkezi üyesi gencin katılımıyla gerçekleştirilen seminerde; “Ağaç Sevgisi ve Doğa” konulu tema işlendi.

 

Gençlik Merkezi Lideri Zafer Alp tarafından verilen seminer, slayt gösterileri eşliğinde gerçekleştirildi.

 

Etkinlik ile ilgili bir konuşma yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı; “Ormanlar bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağıdır. Kullandığımız kalem, okuduğumuz kitap, yazdığımız defter, oturduğumuz sandalye, yemek yediğimiz masa ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz yüzlerce ihtiyacımızı ormanlardan karşılarız. Bizim için orman, hava gibi, su gibi, ekmek gibi ihtiyaç duyduğumuz doğal kaynaklardandır.

 

Binlerce bitki, hayvan türünün yaşadığı ormanların faydalarını saymakla bitiremeyiz. Her orman birer oksijen ve yağmur fabrikası gibidir. Ormanlarını bilinçsizce tüketen ülkeler, sadece çölleşmekle kalmazlar, sahip oldukları en değerli şeyi ve en büyük doğal zenginliğini de kaybetmiş olurlar.

 

Ormanları korumak hepimizin görevidir. Ağaç dikerek yeni ormanlar oluşmasını sağlamalıyız. Ormanların en büyük düşmanları insanlardır. Tarla açmak için ormanı yok eden de, attığı sigara izmariti yada yaktığı ateşi söndürmeyip giderek koca bir ormanı yakıp kül eden de insandır.

 

Ormanların çoğaltılmasında bizlerin de katkısı olabilir. Orman işletmeleri ya da belediyelere müracaat ederek ağaçlandırma çalışmalarına katılabiliriz.

 

Bu vesile ile Gençlik Merkezi Müdürlüğümüzce organize edilen seminerin çok başarılı geçtiğine inanıyor, programda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP