DOLAR 17,9481 0.07%
EURO 18,3719 0.05%
ALTIN 1.016,930,48
BITCOIN 427082-0,57%
Adıyaman
36°

AÇIK

04:05

İMSAK'A KALAN SÜRE

Genel Sekreter Öz “Hemen Hemen Her İlden Hasta Alıyoruz”

Genel Sekreter Öz “Hemen Hemen Her İlden Hasta Alıyoruz”

ABONE OL
13 Ekim 2017 16:16
Genel Sekreter Öz “Hemen Hemen Her İlden Hasta Alıyoruz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz, Eğitim ve Araştırma Hastanesinin her geçen gün kalitesini artırdığını hemen hemen ilden hasta aldıklarını ifade etti.

Genel Sekreter Öz Hemen Hemen Her İlden Hasta Alıyoruz”

Öz, yaptığı açıklamada, Eğitim ve Araştırma Hastanesinin günden güne kalitesini yükselttiğini, bu kapsamda uyku laboratuarını da açtıklarını bildirdi.

 

Uyku laboratuarının uyku bozuklukların tanısında önemli bir rol oynadığını belirten Öz, “Çok uzun zamandır alt yapı çalışmaları bitirmeye çalışıyorduk, şuan için bir arkadaşımız eğitimde, eğitimden döndükten sonra uyku laboratuarı Adıyaman halkımızın hizmetine sunmuş olacağız.  Ayrıca buna ek olarak Eğitim ve Araştırma Hastanemizde kornea nakil birimi hizmete girmiş olacak, bunun içinde son aşamaya geldik. Sağlık Bakanlığımızdaki son tescil sonrası inşallah çok yakın süre içerisinde kornea nakil merkezini açmış bulunacağız. Kornea nakli sebebiyle il dışına giden hastalarımızı artık Adıyaman’da tedavi etmiş olacağız, hatta diğer illerden hasta alacağız” dedi.

 

– TÜBERKÜLOZ LABARATUARI TESCİLLENİYOR

 

Tüberküloz laboratuarlarının tescillenme çalışmasının devam ettiğini aktaran Öz, şöyle konuştu:

 

“Eğitim ve Araştırma Hastanemizin bünyesinde tüberküloz laboratuarını 3’üncü düzey laboratuar olarak tescil etmek için çalışmalarımız devam ediyor. Alt yapı çalışmaları bitince tescil işlemlerine devam edeceğiz ve çevre büyük illerde dahi tüberküloz laboratuarı 3’üncü düzey mevcut değil. Gaziantep başta olmak üzere diğer illerden numune tüberküloz tetkikleri, numune kabulüne başlayacağız, bununda halkımıza müjdesini vermiş olalım. Daha önce birkaç kez dile getirmiştim, yenilemekte fayda görüyorum, artık il dışından Türkiye’nin hemen hemen her ilinden hasta alan bir Eğitim ve Araştırma Hastanemiz var. Gecen sene 18 bin hastamız il dışından tedavi olmak için Eğitim ve Araştırma Hastanemize geldi. Artık bölüm ve doktor seçerek hastalarımız il dışından geliyorlar. Ayrıca sağlık turizmde Türkiye büyük bir atılım içerisinde, biz de kardiyoloji polikliniği olarak yurtdışından hasta kabul etmek için tescil işlemlerine başlamış bulunuyoruz. Sağlık Bakanlığımızda uygun görürse yurtdışından düzenli olarak kardiyoloji hizmeti almak, tanı ve tedavi amaçlı yurtdışı hastalarını da Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kabul edeceğiz”

 

– HİZMET KALİTESİ BİR ÜST SINIRA ÇIKTI

 

Hizmet kalitesinin bir üst sınıfa çıktığının altını çizen Öz, “Geçen seneden itibaren her yeni yılda olduğu gibi yeni donanımların alınmasıyla birlikte Eğitim ve Araştırma Hastanesi ilçelerimiz başta olmak üzere sağlık kalitemiz bir üst sınıfa çıktı. Bilindiği gibi Türkiye’de hem bakanlık hem de kurul tarafından kalite değerlendirmesi oldu. Bu değerlendirmeler neticesinde Türkiye’nin en yüksek notunu alan hastanelerin bir çoğu ilimizde mevcut, bu da bizim gerçekten onur ve gurur duyduğumuz bir konu. Hem istatistiksel bilgi. Sağlık Bakanlığına gelen bilgiler hem de Türkiye’nin her tarafından gelen denetimcilerin bin tane sorun ve denetleme sonrasında ortaya çıkan kriterlerle bu puan ortaya çıkıyor ve bu puanlarda tüm hastanemizin puanları genel sekreterliği bünyesinde çok ciddi oranda arttı ve 4 tane hastanemiz içinde bir üst grupta yüksek başarılı olmaya başladı. Ben bu konuda emek veren sahada çalışan hem yönetici arkadaşlarıma ve ekibine hem sağlık çalışanıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

PHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP