DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 383813-2,52%
Adıyaman
32°

AÇIK

16:59

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Gergerlilere Hastane Müjdesi

Gergerlilere Hastane Müjdesi

ABONE OL
14 Mayıs 2008 17:56
Gergerlilere Hastane Müjdesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

gergerlilerehastaneGeçen yıl Adıyaman’da inceleme yapan Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından verilen Gerger Devlet Hastanesinin yapılabilmesi için ihtiyaç duyulan arazinin bulunduğunu açıklayan AK Parti Gerger İlçe Başkanı Nurettin Dursun; “İnanıyorum ki en kısa zamanda Gerger Devlet Hastanesi temeli atılır ve ilçemizde böylelikle bir hastaneye kavuşmuş olur” dedi.Burak Cansel’in Haberi..

AK Parti Gerger İlçe Başkanı Nurettin Dursun Gerger’e yapılması düşünülen 30 yataklı hastane için yer bulunduğunu açıkladı.

Gerger’in Adıyaman’a en uzak ilçe olduğunu ve bu nedenle sağlık açısından çok sorun yaşadıklarını hatırlatan Nurettin Dursun; “Gerger ilçesi uzun yıllardır, hak ettiğini alamamış ve birçok hizmetten yoksun kalmış bir ilçedir. Bizler Gerger için ne yapabiliriz diye uzun yıllardır çalışmakta ve Gergerlinin uzun zamandır hak ettiğini vermek için çalışmaktayız. Gerger ilçemiz Adıyaman’a en uzak olan bir yerleşim merkezidir, bu nedenden dolayı her türlü hizmetten yoksundur. Gerger’e bir devlet hastanesi kazandırmak için, uzun bir süredir uğraş vermekte ve yetkililerle görüşmekteyiz. Geçen yıl Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın Adıyaman’a geldiği gün ziyaret ederek 25-30 yataklı bir hastane sözü aldık. Bu sözü aldıktan sonra, Gerger ilçemizde büyük bir sorun olan arsa işlemlerine başladık. Gerger’in coğrafi yapısı da göz önüne alındığında, hastane arsasını bulmak oldukça zor oldu. Arsayı bulmak için önce hazine arazilerine baktık, ancak uygun bir arsa bulamayınca, vatandaşın arsalarına baktık. Bir yakınımın arsası üzerinde karar kılındı ve uygun olduğu belirlendi. Yine bir yakınım olan ve İstanbul’da yaşayan iş adamımız İsmail Karaaslan’ın tüm arsa bedeni ödemesiyle sorun çözüldü” dedi.

Hastane temelinin en kısa zamanda atılacağını umut ettiklerini de ifade eden Dursun, şöyle devam etti; “Şimdi arsa tahsis işini bitirdik, sıra söz veren Sağlık Bakanımızda. Gerçi hemşerimiz ve değerli büyüğümüz Dengir Mir Mehmet Fırat ve vekillerimizde arsa tahsisi bitikten hemen sonra hastane temelini atmaya söz vermişlerdi. Şimdi yetki, bu arkadaşlarımızda, ben inanıyorum ki en kısa zamanda Gerger Devlet Hastanesi temeli atılır ve ilçemizde böylelikle bir hastaneye kavuşmuş olur. Çünkü bu hastane ile Gergerli daha iyi sağlık hizmeti alacak ve hiç görmediği uzman hekime tedavi olma fırsatı bulacaktır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP