DOLAR 17,9639 0.23%
EURO 18,2632 0.07%
ALTIN 1.017,19-0,45
BITCOIN 421012-1,42%
Adıyaman
38°

AÇIK

20:08

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Gökdemir;“Projeyle Adıyaman Okulu’ Ekolünü Oluşturma İddiasındayız”

Gökdemir;“Projeyle Adıyaman Okulu’ Ekolünü Oluşturma İddiasındayız”

ABONE OL
7 Mart 2010 23:16
Gökdemir;“Projeyle Adıyaman Okulu’ Ekolünü Oluşturma İddiasındayız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Okuma Atl(1)Gökkuşağı Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından başlatılan ‘Eski Doğudan Yeni Doğuya Yeniden Bilgi Toplumu İçin Okuma Atölyesi’ projesinin tanıtımı yapıldı.

Gökkuşağı Derneği toplantı salonunda yapılan projenin tanıtımını Gökkuşağı Derneği Başkanı Mirza Gökdemir ile Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durmuş yaptı.

Toplam bütçesi 25 bin TL olan projenin ortaklığını Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Üniversitesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yapıyor. Finansmanlığını Devlet Planlama Teşkilatı, Sosyal Destek Programı ve Adıyaman Valiliği yaptığı projenin tanıtım toplantısında konuşan Gökkuşağı Derneği Başkanı Mirza Gökdemir, proje süresinin 12 ay olduğunu belirterek, hedefinde insanların kültürel gelişimine katkıda bulunmak, gençlere okuma alışkanlığı kazandırmak, okuyan, düşünen ve yazan üretken insanı oluşturmak olduğunu açıkladı.

Gökdemir, “ Hedef gurup olarak 40 üniversite mezunu, 40 üniversite öğrencisi ve 20 lise öğrencisi belirledik. Gökkuşağı Derneği 2005 yılında ilimizin sosyal ve kültürel hayatına katkıda bulunmak, insanımızı tüm yönleriyle geliştirmek ve değerlerimizi yarına taşımak amacıyla kurulmuş sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetleri ile ön plana çıkmış bir dernektir. Dernek üyelerinin büyük bir bölümü üniversite mezunudur. Bu üyelerin önemli bir kısmı çeşitli branşlarda çalışan öğretmenler ve sağlık çalışanlarıdır. Derneğimiz kuruluşundan bu güne konferanslar, seminerler, söyleşirler, fotoğraf sergileri, eğitim faaliyetleri, gezi organizasyonları, çocuklara ve gençlere yönelik yaz okulları, yardım kampanyaları, sosyal amaçlı projeleri ve değişik dallarda kurslarıyla Adıyaman’da aktif dernekler arasında yerini almıştır. Bugün hayata geçirdiğimiz projeyle belirli bir alanda, belirli bir gurupla, belirli bir süre içerisinde, sistemli bir okuma ve okumalar sonunda yazılı ürünler oluşturma hedefleniyor. Proje sonunda tarih, edebiyat, felsefe, sosyoloji, iktisat ve psikoloji gibi alanlarda okuyan, düşünen ve üreten donanımlı bireylerin Adıyaman’ın kültürel dokusuna katkıda bulunması öngörülüyor. Derneğimiz ‘Okuma Atölyesi’ projesiyle önümüzdeki 10 yıl
içerisinde Türkiye fikir tarihinde ‘Adıyaman Okulu’ ekolünü oluşturma iddiasındadır” diye konuştu.

Proje sayesinde 1 yıl içerisinde uzmanlaşmış bireylerin ortaya çıkacağını ifade eden Gökdemir, projenin sonunda 3 adet kitap 1 adet bilimsel dergi oluşturmayı hedeflediklerini ve bunun yanı sıra gelecek yıl ilköğretim öğrencilerini de projeye dahil etmek istediklerini sözlerine ekledi.

Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durmuş ise, projenin hayırlı olmasını dileyererek, “Belediye olarak dün olduğu gibi bugünde sivil toplum kuruluşlarının projelerine destek veriyoruz. Proje ortaklarından biri olduğumuz içinde ayrıca mutluyuz. Okuyan bir toplum olma yolunda bu tür projeler önemlidir.”dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP