DOLAR 17,9656 0.28%
EURO 18,2642 0.08%
ALTIN 1.021,990,02
BITCOIN 424755-1,51%
Adıyaman
39°

AÇIK

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Gökkuşağı Derneği Aylık Söyleşileri Devam Ediyor

Gökkuşağı Derneği Aylık Söyleşileri Devam Ediyor

ABONE OL
23 Mart 2010 16:56
Gökkuşağı Derneği Aylık Söyleşileri Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

gkkusGökkuşağı Derneği Aylık söyleşilerinin bu ayki misafiri BİLSAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer’di.

Gökkuşağı derneği tarafından her ay gerçekleştirilen aylık söyleşiler toplantısının bu ayki konuğu BİLSAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer oldu.

 BİLSAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer Gökkuşağı Derneği’nin konuğu olarak Adıyaman’a geldi. Gökkuşağı Derneği her ay düzenlediği söyleşilerine mart ayında “Modern Örgütlenme Modeli Olarak Sivil Toplum” konusuyla devam etti.

Gezer söyleşide “Bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçe” örgütlenmek gerektiğini belirtti. Örgütlenmenin model merkezli değil değer merkezli olması gerektiğinden bahseden Gezer, Pakistanlı Şair M. İkbal’in “Dünyan değerini yitirdiğinde Allah’a yönel o sana yeni dünyalar açar” sözünden hareketle modellerin eskiyebileceğini fakat değerlerin kalıcı olduğunu belirti.

Güçlü örgütlerin, ayakta kalabilmek için başkalarına ihtiyacı olan bireylerden oluşamayacağını, tek başına ayakta kalabilecek donanımda güçlü bireylerin bir araya gelmesiyle oluşabileceğini söyledi. Söyleşi Prof. Dr. İbrahim Gezer’in sunumu sonrasında soru cevaplarla devam etti.

Söyleşi sonrasında Prof. Dr. İbrahim Gezer Bey’e teşekkür eden Gökkuşağı Derneği başkanı Mirza Gökdemir söyleşilerin aylık olarak sürdürüleceğini Ayrıca Nisan ayı ile birlikte SODES kapsamında hazırladıkları “Eski Doğudan Yeni Doğuya Yeniden Bilgi Toplumu İçin Okuma Atölyesi” projesinde okumaların başlayacağını, proje kapsamında okuma faaliyetlerine katılmak isteyen kişilerin başvuru yapmaları gerektiğini belirtti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP