DOLAR 17,9669 0.27%
EURO 18,2851 0.19%
ALTIN 1.021,20-0,06
BITCOIN 420670-1,35%
Adıyaman
39°

AÇIK

20:08

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Göksu;“Ülke Hepimizin Kardeşçe ve Barış İçersinde Yaşamaya Devam Edeceğiz”

Göksu;“Ülke Hepimizin Kardeşçe ve Barış İçersinde Yaşamaya Devam Edeceğiz”

ABONE OL
17 Mart 2010 00:31
Göksu;“Ülke Hepimizin Kardeşçe ve Barış İçersinde Yaşamaya Devam Edeceğiz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eskvekil (3)AK Parti Adıyaman Eski Milletvekili Mahmut Göksu, Adıyaman Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

AK Parti Adıyaman Eski Milletvekili Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Göksu, Adıyaman Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek Cemiyet Başkanı Zeki Dişkaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir süre sohbet etti.

Göksu, gazetecilerin sorularını cevaplayarak, geçmişten bu güne Adıyaman’ın barışın simgesi bir il olarak bu güne geldiğini belirterek, AK Parti hükümetinin açılım ve açılımın kazandırdıkları konusunda şunları söyledi; “Biz yıllarca bu topraklarda Türk’ü Kürdü, Zaza’sı ve birçok etnik kökenlerle renkli bir yelpaze çerçevesinde yaşamımızı kardeşçe sürdürdük. Açılımın en büyük örneklerinden biriside ilimiz. Bu nedenle açılımın ilimizden başlaması son derece önemli, bizler Adıyamanlı hemşerilerimizin bu konuda üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yapacaklarına inanıyoruz. Ayrıca son zamanlarda roman vatandaşlarımızın da açılımdan nasiplerini almalarını ise son derece doğal karşılıyorum. Çünkü geçmişten bu güne kadar ülkemizde roman kardeşlerimizin nasıl bir çerçevede gözlendikleri malum, hükümetimiz roman vatandaşlarımıza da gereken önemi nasıl verdiğini gösterdi. Bu ülke hepimizin ve bizler sonsuza kadar bu ülkede kardeşçe ve barış içerisinde yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

Mahmut Göksu, Adıyaman basınının gücünü her platformda ortaya koyduğunu ve gündem belirlediğinin de altını çizdi.

 Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya, Eski Vekil Göksu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Bizim gönlümüzde hala vekilimiz olarak kalan Mahmut Göksu, Türkiye Büyük Millet Meclisinde her zaman çalışkanlığıyla kendinden söz ettirmiştir. Bu nedenle kendilerine ilimiz adına yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkürü bir borç biliyorum. Ayrıca kendilerinden en büyük isteğimiz ise başkent bazında bizlerin sözcüleri olmaları. Bilindiği gibi bizler ilimizde sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek bir platform oluşturduk. Bu çerçevede, Başbakanımızdan ve Cumhurbaşkanımızdan randevu talebimiz oldu. Randevu taleplerimiz konusunda vekilimizden yakın ilgi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP