DOLAR 18,0951 0.02%
EURO 18,2706 -0.09%
ALTIN 1.020,86-0,05
BITCOIN 412387-2,14%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

GÖLBAŞI GENÇLİK PLATFORMU DERNEKLEŞTİ

GÖLBAŞI GENÇLİK PLATFORMU DERNEKLEŞTİ

ABONE OL
18 Ocak 2009 22:49
GÖLBAŞI GENÇLİK PLATFORMU DERNEKLEŞTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

golbasidergolbasider2  Aylar öncesinde Fatih Göksu ve Mahmut Cücük başta olmak üzere birkaç Gölbaşılı gençlerin bir araya gelerek başlatmış olduğu gençlik platformu yaklaşık bir yıl aradan sonra dernekleşme statüsüne kavuşması İstanbul’daki Gölbaşılılar arasında büyük bir heyecan yarattı.         İstanbul’da daha evvel var olan Gölbaşı Derneği yaklaşık bir yıl önce bazı nedenlerden dolayı mahkeme kararıyla kapanırken, uzun bur aradan sonra yeniden bir çatı altında toplanmayı hedefleyen Gölbaşılılar, Adıyamanlılar Vakfının Kültür Merkezinde bir araya gelerek yeni dernekle ilgili çalışmalarına başladılar. Yaklaşık 150 kişinin katıldığı toplantıda Gölbaşı’nın önde gelen saygın insanlardan oluşan Mustafa Görgen, Mekke Kocaman, Çetin Salıcı, Hasan Göksu, Hacı Subaşı ve Mesut Cücük’ten oluşan mini bir zirve yapıldı. Yapılan toplantı sonucunda çıkan nihaiyi karada Dernek Başkanlığına Hacı Subaşı getirilirken, Yönetim Kurulu Listesinde ise; Mustafa Görgen, Mesut Cücük, Çetin Salıcı, Kemal Aktaş, Fahri Ersoy, Metin Akbaş, Ali Göksu, Mekke Kocaman, Gazi Saraç ve Mehmet Demirkol yer aldı.

Gölbaşılılar, yeni kurulan Derneğin Yönetim Kurulu Listesi benimseyerek destek çıkarken, daha evvel kapatılan eski Gölbaşı Derneği Başkanı Mekke Kocaman elde ettiği tecrübeyle gençlere bir takım nasihatler vererek derneğe sahip çıkmalarını istedi. Dernek çalışmaları özelikle gençlerimiz açısından önemli bir hizmet aracı olduğunu kaydetti.     

         Mustafa Görgen ise yeni kurulan Gölbaşı Derneğinin İstanbul’daki bütün Gölbaşılı hemşerilerimize hayırlar getirmesini temennisinde bulundu.

        Kurucu Başkan Hacı Subaşı ise son derece önemli bir görevi devraldığını kaydederek, genç ve dinamik olan arkadaşlarımla birlikte el ele vererek üzerimize düşen sorumluluğu en iyi şekilde ifa etmeye çalışacaklarını söyledi.

         Subaşı, “Bana bu görevi layık gören bütün Gölbaşılı hemşerilerime minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Bu sorumluluğu taşıdığım süre içerisinde insanlar arasında ayırım yapmamak sızın herkese eşit bir mesafede duracağını ve İstanbul’daki Gölbaşılı hemşerilerimizin sesi ve kulağı olmaya çalışacağız. Yaklaşık bir yıl önce birkaç genç kardeşlerimiz tarafından başlatmış olduğu platformu bir yıl aradan sonra dernek haline getirilmesine sebebiyet veren ve bu hususta emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

        Derneğin kurulmasında emeği geçenlerden biri olan Fatih Göksu ise yaptığı kapanış konuşmasında yaptığı açıklamada bu güzel oluşuma önayak olabilme becerisini gösteren gençlere teşekkür ederek, Derneğin yeni Yönetim Kurulanda görev alanlara başarılar diledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP