DOLAR 17,9314 0.06%
EURO 18,4327 0.55%
ALTIN 1.017,500,00
BITCOIN 418475-1,69%
Adıyaman
36°

AÇIK

20:28

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Gömükan Barajıyla 70 Bin Dönüm Arazi Suyla Buluşacak

Gömükan Barajıyla 70 Bin Dönüm Arazi Suyla Buluşacak

ABONE OL
14 Haziran 2017 00:33
Gömükan Barajıyla 70 Bin Dönüm Arazi Suyla Buluşacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy’la birlikte geçtiğimiz yılın Kasım ayında Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımı ile temeli atılan Gömükan Barajı inşaatında incelemelerde bulundu.

Adıyaman’ın birinci sınıf tarım arazilerini suyla buluşturarak,  kentin sosyo-ekonomik yapısına ciddi katkılar sağlayacak olan Gömükan Barajında devam eden çalışmalarla ilgili yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Vali Abdullah Erin, Baraj inşaatını gezerek incelemelerde bulundu.

İnşaat alanındaki incelemelerinin ardından şantiyede çalışmalar hakkında proje müdüründen bilgi alan Vali Abdullah Erin, “Gömükan Barajı milli ekonomiye çok ciddi katkılar sağlamanın yanı sıra aş ve iş kapısı olacaktır. Gömükan Barajıyla birlikte 70 Bin dönüm arazi suyun bereketine kavuşmuş olacaktır. 2019 sonu itibariyle tamamlanması öngörülen baraj inşaatında çalışmalar seri bir şekilde devam etmektedir. Bu önemli proje tamamlandığında bu topraklara bereket gelecek, ilimizin sosyo-ekonomik yapısına ciddi katkılar sağlayacaktır. Gömükan, Çetintepe, Koçali Barajı ve devam eden diğer sulama projelerin tamamen hayata geçirilmesiyle birlikte ilimizde ürün deseni sayısı artacak ve tarıma dayalı sanayide önemli gelişmeler yaşanacaktır. Böylece kuru ve geleneksel tarımdan, sulu ve modern tarıma geçiş üretim artışıyla kalmayacak, bölgeler arası gelişmişlik farkı en aza indirilerek, kırsal alanda verimlilik ve istihdam imkânları yaratılacak ekonomik ve sosyal kalkınmanın ivmesi artırılmış olacaktır”dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP