DOLAR 18,1699 0.01%
EURO 18,1252 -0.21%
ALTIN 1.014,57-1,12
BITCOIN 367771-6,27%
Adıyaman
31°

AÇIK

04:44

İMSAK'A KALAN SÜRE

Hacizden Dolayı Çocuğunu Göremiyor

Hacizden Dolayı Çocuğunu Göremiyor

ABONE OL
3 Aralık 2018 23:36
Hacizden Dolayı Çocuğunu Göremiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman’da yaşayan Hidayet Selçuk, adlı vatandaş aylardır çocuğunu göremiyor. Elinde mahkeme kararı olmasına rağmen çocuğu kendisine gösterilmiyor. Selçuk, yetkililerden yardım istiyor.

selcuk devlet buyukl bf769de5aed362d4005a

Selçuk, kendisi binlerce insanın olduğunu asgari ücret ile geçinen bir vatandaş için yapılan masrafların çok fazla geldiğine işaret ederek şunları söyledi;

 

“Türkiye’de ben ve benim gibi mağdur olan on binlerce baba var. Bunu sosyal medyada gerek Twitter’da gerek Facebook’ta takip edebiliyoruz. Şimdi eşlerimizden ayrıldık. Tamam. Hatalı evlilikler yapıldı yol ayrımına girildi. Bu artık kin olarak çocuklar üzerinden intikam alma duygusu başlıyor. Elimde mahkeme kararı olmasına rağmen benim görme hakkım olmasına rağmen her kapıya gittiğimde 1 yıldır gittiğimde bana gösterilmiyor. Bunun yasal yolla görülmesi söyleniyor. Yasal yolla icra yoluyla benim gibi asgari ücretle çalışan insanlar her bir görüşte ortalama 250 TL ile 300 TL arasında bir masraf yapmak zorunda kalıyor. Asgari ücretle çalışan bir insanım kira veriyorum. Ayda ortalama 2 defa görsem 4 sefer değil iki sefer görsen 500 TL oraya gidiyor. 700 lira kiram var. 200 TL çocuğunun nafakasını veriyorum. Bana ne kalacak. Ben nasıl geçindireceğim. Daha doğrusu hayatımı idame ettirmek için tekrardan yeni bir evlilik yapmak istiyorum. Ama maddi imkansızlıklardan dolayı bunu yapamıyoruz.”

 

Çocuk haczinin kaldırılması kararının 100 günlük eylem planı içerisinde yer aldığını belirten Selçuk, ancak somut anlamda herhangi bir adımın atılmadığına değinerek şöyle devam etti;

 

“Yaklaşık olarak 4 ay önce Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bir açıklaması vardır. Bununla ilgili 100 günlük eylem planı çerçevesinde çocuk hacizlerinin kaldırılacağı bilgisini paylaştı. Ben ve benim gibi olan binlerce baba mağdur baba bu habere gerçekten çok sevinmiştik hata sabırsızlıkla bu yasanın çıkmasını bekledik. Yeri geldi geceler boyunca uyuyamadık gözümüze uyku girmedi hepimiz sevindik. Ama velhasılı kelam ki 100 günlük süre aştı ama bununla ilgili herhangi bir açıklama veya çalışma görülmedi. Bunu takip ediyoruz. Artık devlet büyüklerimizden bunu rica ediyoruz.

 

Selçuk, son olarak devlet büyüklerinden bu konuda bir çalışma beklediklerini aktararak sözlerine şu şeklide son verdi;

 

“Ben ve benim gibi mağdur babaların mağduriyetini bir son verilmeli. 1 yıldır evlat hasretiyle yanan benim gibi daha uzun evlat hasretiyle yanan babaların artık yüreğine bir su serpmelerini istiyoruz. Dediğimiz gibi ciddi bir külfet ayda 4 defa gittiğin takdirde ortalama bin TL’ye tekabül ediyor. Zaten asgari ücretle çalışıyoruz. Kiramız var, ihtiyaçlarımız var bunu karşılayamıyoruz. Yani ek iş yapacağız ek iş yapma gibi bir imkanımız da olmuyor bazen yaşamış olduğumuz coğrafya bazen buna yetersiz oluyor ya da kendi şu anda kendi mevcut çalıştığımız koşullar bunu elverişsiz oluyor. Üstüne bir de çocuğa zaten ayrıca iştirak nafakasını veriyoruz. Bu nedenden dolayı çok mağduruz devlet büyüklerimizden bu soruna bir çözüm bulmalarını rica ediyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP