DOLAR 18,1891 -0.05%
EURO 18,2340 0.27%
ALTIN 1.009,04-0,65
BITCOIN 360511-2,64%
Adıyaman
36°

AÇIK

19:48

AKŞAM'A KALAN SÜRE

HALEP’E YOL AÇIN

HALEP’E YOL AÇIN

ABONE OL
14 Şubat 2017 15:32
HALEP’E YOL AÇIN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnsani Yardım Vakfı ( İHH) ve Birlik Vakfı Adıyaman Şubesinden ‘Halep’e yol açın’ kampanyası kapsamında gıda ve yiyecekten oluşan 2 TIR yardım gönderildi.

HALEP’E YOL AÇIN 2

İHH Adıyaman Şube Başkanı Fadıl Akkuş, yaptığı açıklamada, “Bundan yaklaşık iki buçuk ay önce başlatmış olduğumuz Adıyaman dan Halep e yol açın yardım kampanyasının neticesinde 2 6 tır yardım malzemesi göndermiştik. Bugünde bu kampanyanın devamı olarak 2 tır yardım malzemesi Suriye ye göndereceğiz.  sizlerinde teşrifleri ile dualar eşliğinde uğurlayacağız. Bu uğurlama ve dua programına teşriflerinizden dolayı hepinize  teşekkür eder saygılar sunarım. Bu tür yardım  kampanyaları  ya bir doğal afet, açlık felaketi, işgal yahut iki ülkenin birbiri ile savaşı neticesinde mağdur kalan insanlara yönelik olmuştur.  Bugün yapmış olduğumuz  yardım kampanyası daha farklı.

Çünkü yanı başımızda siyasi güç ve ihtiras kabul etmeyen bir topluma her türlü zulmü reva gören, topla, tüfekle, bombalarla yok edilmeye çalışılan, infaz edilen, aç açık, ilaçsız bırakılan, 6 asır birlikte yaşadığımız, aynı inancın, aynı tarihin, aynı kültürün mensubu olarak birlikte yaşadığımız, kardeş olduğumuz, akraba olduğumuz Suriye halkına yönelik bir yardım kampanyası” dedi.

 

Kampanyadaki asıl amaçlarının sadece milletin değil insanlığın ortak vicdanını harekete geçirmek olduğunu anlatan Akkuş, “Suriye`de bir insan ölürken, bütün yeryüzünde insanlığın öldüğünü, Suriye`de ekmek kuyruğunda 90 insan katledilirken, tüm dünyada 90 kez insanlığın katledildiğinin farkında olmaktır.  İnsanlığımız rehin alınmaktadır. Bu sadece bir Müslümanlık meselesi değil, aslında bir insanlık meselesi olduğu için yeryüzündeki bütün insanlığı, yaratıcının yüreklerine yerleştirdiği şefkati, rahmeti, vicdanı dikkate alarak, insanlığı kurtarmak adına Suriye`deki kardeşlerimize, iki ateş arasında kalmış sivil halka, aç ve açık kalan, ilaçsız ve dermansız kalan çocuklara, kadınlara, yaşlılara yardım elini uzatmaya her daim devam etmeliyiz. Adıyaman ihh , Birlik Vakfı  ve Safvan Der. olarak bu yardım kampanyasında Suriyeli kardeşlerimizin her daim yanlarında olacağımızı bu kampanya  ile ifade etmeye çalıştık.Bugüne kadar nasıl yanlarında olduysak bugünden itibarende yanlarında olacağız. Aslında halkımız bu ve benzeri  kampanyalardaki  üstün gayretleri ile bize kardeşliği, komşuluk hakkını, ümmet olmayı ve ensar olmanın ne demek olduğunu en güzel şekliyle yeniden hatırlatmış olmaktadırlar. Bu yardım kampanyamızın neticesinde; 500 torba un,1800 çift ayakkabı, 658 adet battaniye, 36 adet yorgan, 4500 adet kıyafet,149 paket makarna,300 adet çocuk bezi,117 adet yatak,1 adet hangar çadırı toplam 2 tır yardım malzemesi toplanarak Halepten tahliye edilerek şu an idlip kırsalına getirilen Suriyeli kardeşlerimize dağıtılmak üzere yola çıkacaktır. Bu kampanya ya desteklerinden dolayı başta,Birlik Vakfı Başkanı ve yönetimi kuruluna,Safvan Der.Başkanı ve  yönetim kuruluna, basın mensubu arkadaşlarıma ve yediden yetmişe tüm halkımıza candan ve gönülden teşekkür eder saygılar sunarım” ifadelerini kullandı.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP