DOLAR 17,9697 0.29%
EURO 18,2995 0.28%
ALTIN 1.033,800,13
BITCOIN 4340445,44%
Adıyaman
31°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Havşeri Suyuna Dinamit Yerleştiriyorlar

Havşeri Suyuna Dinamit Yerleştiriyorlar

ABONE OL
27 Şubat 2015 09:31
Havşeri Suyuna Dinamit Yerleştiriyorlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman şehir içme suyu ihtiyacının karşılandığı havşeri su kaynağı ile Alevi vatandaşlar için kutsal sayılan Zerban bölgesinde özel bir maden şirketi alanı tahsisini alarak büyük bir tehlikeye meydan verdiği öğrenildi.

Pınarbaşı belediyesi eş Başkanı Mehmet Çalğan ve Cemile Büyükşahin Zerban su kaynağında yaptıkları açıklamada tehlikenin önemine dikkat çektiler.

Açıklamayı yapan Başkan Çalğan hem Adıyaman şehir içme suyunun hemde Zerban ile Pınarbaşı beldesinin tehlike altında olduğunu söyledi.

Başkan yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“AGD madencilik isminde bir özel şirket Havşeri ve Zerban kaynağını da içerisine alan bu bölgede Demir ocağı ve taş kırma eleme üzerine maden ruhsatı almıştır. Bu şirket şimdilerde ise ÇED raporu almak için girişimlerde bulunmuştur. Eğer ÇED raporu alınırsa bölgemiz büyük bir tehlike altına girecektir. Ruhsat aldıkları bölge tamamen kayalık olduğu için dinamitsiz iş yapamayacakladır.Dinamit patlatılması durumunda su kaynaklarının yer değiştirmesi durumu doğacaktır. Kamuoyunun bunu bilmesinde yarar görüyorum. Başta sayın vali Mahmut Demirtaş ve Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’nun konuya eğileceğini bekliyorum.” dedi.

 

DSC_0025

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP