DOLAR 17,9589 0.21%
EURO 18,3738 0.24%
ALTIN 1.017,810,04
BITCOIN 417205-1,93%
Adıyaman
34°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Hem Yerli Hem Kaliteli Kilitli Parke Fabrikası Kuruldu

Hem Yerli Hem Kaliteli Kilitli Parke Fabrikası Kuruldu

ABONE OL
23 Temmuz 2017 20:07
Hem Yerli Hem Kaliteli Kilitli Parke Fabrikası Kuruldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, günlük 300-400 metrekare üretim yapacak olan kilitli parke fabrikasının tamamlandığını açıkladı.

il genel meclisi 1

Adıyaman İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan “Bu 30 milyonluk ek bütçe Adıyaman’ın hizmetinde kullanılacak. Biliyorsunuz ilimizde son zamanlarda kuraklıklar yaşanıyor ve kuraklıktan dolayı zaman zaman sıkıntılarla karşı karşıya geliyoruz. Bazı kırsal alanlarda kuraklık nedeniyle su sıkıntısı yaşanıyor bizlerde vatandaşlarımızın mağdur olmaması için sürekli tankerlerle su götürüyoruz. Bu miktarın büyük bir kısmını içme sularına vereceğiz, bir kısmını alt yapı çalışmalarında kullanacağız. Sıkıntılı yollarımız varsa eğer oralarda çalışmalar gerçekleştireceğiz tabi yinede takdir meclisindir, meclis kararıyla bir kararlaştırma yapılacaktır. Aynı zamanda biz meclis olarak ise her bir ilçeye bir mesire alanı yapmayı hedefliyoruz. Biliyorsunuz ki kilitli parke taşı fabrikası yapılıyor bitmek üzere ve orada bir ödenek eksikliği vardır bu paranın bir kısmını da oraya aktarmayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Adıyaman İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, İl Özel İdare Müdürlüğü ekiplerinin yol yapım çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Mehmet Can Erdoğan, “Yatırım programı kapsamında ekiplerimizin çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bir taraftan birinci kat asfalt diğer taraftan ikinci kat asfalt devam ediyor. Bunun yanında yama ve diğer çalışmaları sürdürüyoruz. Adıyaman’ın tüm kırsalında çalışmalarımız düzenli olarak devam ediyor. Belirli bir plan ve program dahilinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

İl Özel İdare Müdürlüğü ekiplerinin yol yapım çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Erdoğan, il genel meclisi olarak ilimizin karar organıyız. Bugüne kadar yapılan hizmetleri Adıyaman genelinde mevsim itibarıyla dört koldan yol bakım ve onarımı sürdürüyoruz. Adıyaman’ın her alanında dört ayrı ekibimiz çalışıyor. 1. Kat ve 2. Kat asfalt, içme suyu, sondajları yapıyoruz. 2017 yılı yatırım programına alınan bütün hizmetleri gerçekleştireceğiz. Bununla birlikte büyük köylerden başlamak şartlıyla kilitli parke çalışmalarına ağırlık verdik. İçme sularında şebekesiz ve susuz köyümüz yok ama bazı yerlerde kuraklık nedeniyle sularda azalma meydana gelmiş. Bunlara da acilen müdahale ediliyor. Sondaj makinelerinin çalışmaları da sürüyor.”dedi.

HEM KALİTELİ HEM DE KAZANÇLI

Erdoğan, Adıyaman’a kilitli parke fabrikası kazandırdıklarını belirterek “Adıyaman çıkışında Gölbaşı Karayolu üzerinde kuruyoruz. Kilitli parke fabrikasını kuruyoruz. Şuanda çalışmaları bitmek üzere. Günlük 300-400 metrekare üretim yapmayı hedefliyoruz. Kısa zamanda faaliyete geçecek.  Hem kaliteli hem de kazançlı olacak. İl özel idaremizce kullanılacak. Bununla birlikte asfalt plant tesisimiz zaten çalışıyor. Bütün yollarımızı kurtaran o dur. 20 dakikada bir kamyon boşaltıyor. Hızlı bir şekilde köylerde yol çalışmalarımız yapılıyor. Köylerimizde alt yapısı bozulan yollarımız stabilize yapılıyor. Kilitli parke taşlarımız ihalelerimiz tamamlandı. Alt yapıları tamamlanan köylere ağırlı veriyoruz. Alt yapı konusunda da baya ilerleme kaydettik. Hedefimiz 2017-2018-2019 yılları sonunda alt yapısız köyümüz kalmayacak. Adıyaman genelinde asfaltsız köyümüz neredeyse hiç yok. Bakım ve onarımları da her yıl yapıyoruz.” Şeklinde konuştu.

“KÖYLERDEN ÇÖPLER TOPLANACAK”

Bu yıl yeni bir çalışmaya imza attıklarını söyleyen Erdoğan “ Çöp toplama projemize başlıyoruz. Büyük ilçelerimize başlıyoruz. Bu yıl programına alındı. Şuanda çalışmalarım tamamlandı. Gölbaşı, Besni, Kahta merkez köylerinde çöpün daha fazla toplandığı yerlerde projeye başlıyoruz. Paramız Köylere Hizmet Götürme birliğine aktarıldı. Çalışmamıza kısa zamanda başlayacağız.” Şeklinde konuştu.

SİVRİSİNEKLE MÜCADELE PROGRAMA ALINDI

Sivrisinek mücadelemizi de programına alındığını belirten Erdoğan “Her tarafta çalışmalarımız devam ediyor. Bizim amacımız memleketimize nasıl fazla kırsal kesime özellikle hizmet nasıl götürebiliriz. Köylerimizin de şehirlerden farkı kalmasın diye uğraşıyoruz. Sayın Valimiz, TBMM Başkanvekilimiz, milletvekillerimiz, il başkanımız, il genel meclis üyelerimizle beraber memleketimiz için çabalıyoruz. Güneş enerji santralleri oluşturmak için de çalışmalarımız var. “dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP