DOLAR 17,9476 0.33%
EURO 18,3228 -0.31%
ALTIN 1.024,730,50
BITCOIN 4166490,06%
Adıyaman
37°

AÇIK

20:27

AKŞAM'A KALAN SÜRE

HUKUK FAKÜLTESİ SORUNU CUMHURBAŞKANI’NA İLETİLECEK

HUKUK FAKÜLTESİ SORUNU CUMHURBAŞKANI’NA İLETİLECEK

ABONE OL
17 Şubat 2017 11:56
HUKUK FAKÜLTESİ SORUNU CUMHURBAŞKANI’NA İLETİLECEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Esnaf Sanatkârlar ve Kredi Kooperatifi Başkanı Abuzer Aslantürk’ün hukuk fakültesi mücadelesi sürüyor. Daha önce Adıyaman’ın fakültelerinden biri olan Fen Edebiyat Fakültesini kazandıran esnafın ağabeyi Aslantürk, hukuk fakültesini de kazandırmak için çabalarına devam ediyor.

HUKUK FAKÜLTESİ SORUNU CUMHURBAŞKANI’NA İLETİLECEK 2

Hafta sonu Adıyaman’da olacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişini fırsat bilen Aslantürk, durumu Adıyaman Valisi Abdullah Erin ile beraber çalışmalarını hızlandırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulmak üzere dosya hazırlayan Aslantürk, hukuk fakültesini Adıyaman’a kazandırmak istiyor.

Ahi Evran geleneğinden geldiklerini belirten Aslantürk,” Güçlü ilişkilerimiz diğer toplumsal örgütlerin dikkatini çekmiştir. Esnaf ve sanatkârlar kooperatifimizin temsilcisi olarak taşıdığımız ağır sorumluluğun bilincindeyiz. Bu kurumda görev aldığımız günden bu güne dek sorumluluk bilinciyle esnaf ve sanatkârlarımıza daha faydalı olmak kooperatifimizi daha çağdaş bir yapıya kavuşturmak adına yönetimimiz, denetimimiz ve çalışanlarımızla yoğun çaba sarf etmekteyiz. Bu görevi üslendiğimiz günden beri bana ve arkadaşlarıma olan güven ve desteğinizden dolayı büyük mutluluk duyduğumuzu ve sizden aldığımız güçle her türlü sorunun üstünden geleceğimizi belirtmek isterim. Kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Çok az insana nasip olacak sıkıntısız bir görev yapmaktayız. Her şeyimiz helaldi. Sevgimiz de, saygımız da kazancımızda beni ve çalışma arkadaşlarımı göreve getirenleri mahcup ettirmediğimize inanıyoruz. Her dakikamız küçük esnaf ve sanatkârımızın daha iyiye daha güzele erişebilmesi düşünceleriyle geçti. Sizler yıllardır bıkmadan usanmadan bana ve mesai arkadaşlarıma destek verdiniz. Bizlere gösterdiğiniz inanç, güven ve sevgiye layık olmayı kendimize görev kabul ettik.” Dedi.

“REFERANDUM ÖNCESİ ÖZLEMİMİZ OLUM YANIT ALIR KANAATİNDEYİM”
Eğitim ve öğretime yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Aslantürk, “Eğitim öğretim: çırağımıza, kalfamıza, ustamıza ve esnafımıza rasyonel karar alma davranış ve tutum alışkanlık ve anlayışlarında olumlu değişmeler yapmayı amaçlayan bilgi görgü ve yeteneklerimizi artıran ve açığa çıkaran önemli unsur olduğu için eğitim çalışmalarına imkânlarımız ölçüsünde katkı sunmaktayız. Bu nedenle 14 Şubat 2012 günü yapılan genel kurulda alınan karar doğrultusunda Adıyaman Üniversitesi kampus alanında daha önce kooperatifimiz tarafından yaptırılan fen edebiyat fakültesi binasına ilaveten hukuk fakültesi binasının yapımı için karar aldık. Bu kararımızı Adıyaman Üniversitesine arz ederek üniversite senatosundan,  geçirilmesi talebinde bulunduk. Üniversite senatomuz tarafından talebimiz uygun bulunarak hukuk fakültesi ile ilgili karar alınarak yüksek öğretim kurumu başkanlığına gönderilmiştir. Bu kararın çıkmasına katkı sunan tüm üniversite senato üyelerine minnet ve şükranlarımızı temsil ettiğim siz ortaklarımız adına arz ederim. YÖK genel kurulunda kararın onaylanması ve hükümetimiz tarafından uygun bulunması için 09 nisan 2012 günü YÖK başkanlığına kooperatif adına müracaata bulunduk. Bu konu ile ilgili milletvekillerimizle sürekli temas halindeyiz. 16 nisan 2017’de Cumhurbaşkanlığı Anayasası referandumu yapılacağından, bu tarihten önce Adıyaman esnaf ve sanatkârların bu özlemine,  bu beklentisine olumlu yanıt verilebileceği kanaatindeyim.” Şeklinde konuştu.

Haber: Burhan Işık

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP