DOLAR 17,9370 0.09%
EURO 18,4374 0.57%
ALTIN 1.019,600,21
BITCOIN 418726-1,72%
Adıyaman
36°

AÇIK

20:28

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Huzur Ve Barış Şehrinden Örnek Tablo

Huzur Ve Barış Şehrinden Örnek Tablo

ABONE OL
11 Haziran 2017 18:23
Huzur Ve Barış Şehrinden Örnek Tablo
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Belediyesi ile Dünya Ehlibeyt Vakfı tarafından düzenlenen ‘Birlik ve Kardeşlik İftarı’ her kesimden yüzlerce kişiyi aynı sofrada buluşturdu.

‘Huzur ve Barış Şehri’ olarak bilinen Adıyaman yine çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Adıyaman Belediyesi ile Dünya Ehlibeyt Vakfı tarafından gerçekleştirilen ‘Birlik ve Kardeşlik İftarı’na katılan her görüşten yüzlerce kişi, kardeşliğin örneğini tüm dünyaya gösterdi.

TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, Dünya Ehlibeyt Vakfı Başkanı FermaniAltun, milletvekilleri, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ile Alevi-Sünni, Türk-Kürt yüzlerce kişinin katıldığı iftar programının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, mübarek Ramazan gününde böyle güzel bir manzarayı oluşturan Allah’a şükrettiğini söyleyerek, “11 ayın sultanı Ramazan ayının tam ortasında böyle anlamlı bir iftarda bir arada olmak gerçekten mutluluk verici. Bizi böyle kardeşlik şuuruyla bir araya getiren Rabbime şükürler olsun. Ayrıca böyle anlamlı bir iftar programı için huzur ve barış şehri olarak bilinen Adıyaman’ımızı tercih eden Dünya Ehlibeyt Vakfı Başkanımız FermaniAltun beye de çok teşekkür ediyorum. Tüm misafirlerimiz hoş geldi, sefalar getirdi” diyerek konuşmasını tamamladı.

Daha sonra kürsüye çıkan TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın ise böyle güzel bir tablonun oluşmasına vesile olan Adıyaman Belediyesi ile Dünya Ehlibeyt Vakfına teşekkür etti.

Son olarak kürsüye davet edilen Dünya Ehlibeyt Vakfı Başkanı FermaniAltun ise iftar programında yaptığı konuşmada, “Dünyadaki bütün insanları yüce Rabbimiz aynı ortak değerler ile yaratmış bütün Müslümanlarında ortak değerleri aynı şekildedir. Yüce Rabbimizegiden hak yol tektir. O hak yolunda olmak için sevgiyi, muhabbeti, hakkı, hukuku, ilmi, dayanışmayı, paylaşmayı bilmek, yüksek ahlaka ve güzel insan olmaya gayret göstermek gerekmektedir. Bu vesileyle, benim için Türkiye’de birinci derecede örfüne,adetine, geleneğine ve değerlerine sahip çıkan, ayrışmayı kabul etmeyen, ideolojilerin ve ayrımın girmediği ilimiz olan Adıyaman’da olmaktan dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Bugün böyle anlamlı bir programın gerçekleşmesine katkı sunan Belediye Başkanımız Fehmi Hüsrev Kutlu beye de çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP