DOLAR 18,0951 0.02%
EURO 18,2706 -0.09%
ALTIN 1.020,86-0,05
BITCOIN 412387-2,14%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İHH 600 bin TL Filistin’e gönderdi

İHH 600 bin TL Filistin’e gönderdi

ABONE OL
21 Ocak 2009 17:34
İHH 600 bin TL Filistin’e gönderdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ihhyardmİnsani Yardımlaşma Derneği (İHH) Adıyaman Şubesi Filistin’e 600 bin TL’e gönderdi.

Adıyaman’da önceki günlerde Demokrasi Parkında sivil toplum kuruluşları tarafından açılan kermesten elde edilen gelir Filistin’e gönderildi. İHH Adıyaman Şube Başkanı Abdurrahman Gürbüzcan, Kuveyt Türk Adıyaman Şubesine giderek parayı İHH hesabına yatırdı.

Gürbüzcan, şuana kadar 600 bin TL para toplandığını söyleyerek, kermesten de 65 bin 80 TL elde edildiğini ifade etti.

Abdurrahman Gürbüzcan, acının devam ettiği Filistin’e yardım için düzenlenen ve bir hafta süre ile devam eden Filistin’e Yardım Kermesinden elde edilen meblağı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile beraber bugün bankaya yatırdıklarını söyledi.

Gürbüzcan, “İlimizde Filistin konusunda Sivil Toplum Kuruluşları olarak birkaç faaliyet gerçekleştirdik. Gerek sosyal gerekse de yardıma dayalı olarak yürütülen bu faaliyetlerde Adıyamanlı kardeşlerimizin göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Filistin de ateşkes ilan edildi. Ancak sıkıntılar ateşkesle beraber gün yüzüne çıktı.Harabeye dönmüş Gazze için kardeşlerimizin derdi ile dertlenmek hem vicdani hem insani hem de İslami görevimizdir. Bizler sizlerden aldığımız bu emaneti yerine ulaştırılmak üzere İHH İnsani yardım Vakfı hesabına yatırarak bu konuda azda olsa vicdani sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Ancak işimizin bitmediğini de buradan ifade etmek istiyorum. Emeği gecen başta Sivil Toplum Kuruluşlarımızın değerli çalışanlarına ve yardım sever Adıyamanlı kardeşlerimize tekrar tekrar teşekkür ediyor.”dedi.

Öğretmen Maaşını Filistin’e Gönderdi

Adıyaman Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  Müdür Yardımcısı Nevzat Bozan, bu ayki maaşını Filistin’e gönderdi.

            Bozan, “Gazze’de devam eden hain saldırı bizleri üzmektedir. Bu saldırılara dünyanın her yerinden kınamalar geliyor ve anlamlı çığlıklar duyuyoruz. Türkiye’de bu çığlıklara duyarsız kalmıyor. Her yerden yardımlar yapılıyor. Bende bu yardımlara bir nebze de olsa katkıda bulunmak için bu ayki maaşımı Filistin’e gönderme kararı aldım. Orada yapılan zalim saldırı, zülüm, Filistin’e değil tüm Müslümanlara yapılmıştır.” Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP