DOLAR 18,0655 -0.08%
EURO 18,2399 -0.21%
ALTIN 1.018,23-0,28
BITCOIN 412695-1,79%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İl Genel Meclisi 2009’a Hızlı Girdi

İl Genel Meclisi 2009’a Hızlı Girdi

ABONE OL
6 Ocak 2009 21:13
İl Genel Meclisi 2009’a Hızlı Girdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ilgenelmecls Adıyaman İl Özel İdaresi 2009 yılı 3. toplantısı Genel Meclis Başkanı Celal Erkan Başkanlığında yapıldı.

 

Genel meclis toplantısında 2008 yılı değerlendirmesinin ardından yeni köyler dair il idare kurulu müdürlüğü yazısının incelenmesi ve Kâhta’ya bağlı Damlacık bucağı merkez köyüne bağlı Çingil mezrası ve Sincik’e bağlı Yarpuzlu merkez köyü Pınarbaşı mezrasının ana köyden ayrılarak Işıktepe ve Örnekköy adıyla bağımsız bir köy olma talebi olması görüşüldü.

Sevgi çocuk yuvası binasının yıkımı ve yeniden yapılmasının yanı sıra gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda yapılan oylama sonucunda yeni köyler ile ilgili taleplerin bir sonraki toplantıda görüşülmesi kararı çıkarken Sevgi Çocuk Yuvası konusunda ise şartlı destek verilmesi kararı çıktı.

Geçtiğimiz yıl başlanan projelerin birçoğu tamamlanırken yeni dönemde hazırlanan projeleri de hayata geçireceğiz diyen Genel Meclis Başkanı Celal Erkan, kurum bütçesinde ödeneğin mevcut olduğunu ve Sevgi Çocuk Yuvasının yıkılarak yeni bir bina yapılmasının söz konusu olduğunun altını çizdi.

Erkan: “ Sevgi Çocuk Yuvasına şartlarla destek verelim. Eski binanın yerine yeni bir bina yapılacaksa bizler desteğe hazırız.” Dedi.

 

“Erkan’a Plaket”

 

Toplantının sonunda, kapalı yüzme havuzu binasında hizmet veren GSİM deprem güçlendirme çalışmaları yapılacağından, mülkiyeti İl Özel İdareye ait olan Atatürk bulvarı özerinde bulunan yeni binasında hizmet vermeye başlandı. Gençlik Hizmetleri ve Daire Başkanlığı tarafından Genel Meclis Başkanı Celal Erkan’a plaket takdim edildi.

 

Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Hasan Alaköse,  göreve başladığı günlerden itibaren genel meclisin Milli Eğitim müdürlüğüne en üst düzeyde destek verdiklerini belirterek, “Acil olan işlerimizi hızlı bir şekilde gerçekleştirerek, Adıyaman için işlerin hızlı yürümesini sağlayan meclis başkanımıza ve meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. 2008 yılında çok güzel işlere imza attık. MEM olarak en büyük yatırımlar yapan kurumuz. Bütün işlerimiz sizlerin aracılığıyla gerçekleşiyor. Para aktarımları olsun, yatırımlar olsun, bu nedenle hep birlikte çalışıyoruz. Bazı sıkıntılar oluyor meclis toplantılarında milli eğitim müdürlüğü il biri bir maddesi görüşülecekse, il müdürü olarak veya GSİM olarak her zaman emrinizdeyiz. Ne zaman ihtiyaç duyulursa bu konuyla ilgili açıklamayı yaparız. Adıyaman da en azından o bölgede dört tane okul yapma imkânımız var. Tabii ki resmi işler çok ağır ilerliyor. Belediyede 18 uygulamalarından dolayı projelerin takibi gerekiyor. Herhalde bu hafta gecikecek, gerekli çalışmaları yapıyoruz inşallah en kısa sürede o işlemleri bitirdikten sonra en azından Anadolu lisesinden bir tanesini o bölgeye yapmak için çaba zarf edeceğiz” dedi. 

 

Toplantı Salonunda yapılan toplantıya, Genel Meclis Başkanı Celal Erkan, Milli Eğitim Müdürü Hasan Alaköse, Gençlik ve Spor İl Müdürü S. Ahmet Bağcı ve genel meclis üyeleri katıldı.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP