DOLAR 17,9560 0.06%
EURO 18,5309 -0.08%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 428565-0,40%
Adıyaman
35°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

İl İstihdam Toplantısı Yapıldı

İl İstihdam Toplantısı Yapıldı

ABONE OL
18 Temmuz 2012 10:07
İl İstihdam Toplantısı Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DSC 0670Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde yürütülmekte olan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2012 yılı 3. Toplantısı Adıyaman Valisi Ramazan Sodan Başkanlığında Valilik Makamında toplandı.

Valilik Makamında Vali Ramazan Sodan Başkanlığında yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Yakup Güney, Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Ebubekir Fırat, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ramazan Tatar, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sait Uluçay, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kutlu, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Sami Işık, Adıyaman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç Dr. Mücahit Çelik, Kahta Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Yard. Doç. Dr. Engin Artar, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Salman, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ile diğer ilgililer katıldı.  
DSC 0676Toplantıda Çalışma ve iş Kurumu İl Müdürlüğü bünyesinde Adıyaman ve ilçelerinde yürütülen Toplum Yararına Çalışma Projelerini değerlendiren Adıyaman Valisi Ramazan Sodan,”Toplum Yararına Çalışma Programları kapsamında “Çevre temizliği”, “Kamusal altyapının yenilenmesi”, “Ağaçlandırma ve Park düzenlemeleri” konularında; İlçe Kaymakamlıkları ve Belediyeleri, İl Özel İdaresi, Belde Belediyeleri ile imzalanan protokollerle uygulamaya konulan 26 adet proje kapsamında 730 kişinin 01 Temmuz 2012 tarihinden itibaren altı ay süreyle istihdam edildiğin belirterek, 2012 yılının Ocak ve Nisan aylarında başlatılan 8 ay süreli 22 adet projede istihdam edilen 1475 kişi ile birlikte toplam 48 projede 2205 kişi çalışmaya devam etmektedir” dedi.
Vali Sodan, “Toplum Yararına Çalışma Programları kapsamında gerçekleştirilen projelerde; hem niteliksiz iş gücüne geçici istihdam sağlandığını hem de projelerin yürütüldüğü kamu kurumlarının toplum yararına olan hizmetlerine önemli katkı sağladığı gözlenmiştir. Yine aynı dönem içerisinde 18 adet İşgücü Yetiştirme Kursu açılmış olup bu kurslara 460 kişi devam etmektedir. Bu kurslarla birlikte, 2012 yılının ilk altı ayında açılan toplam 30 adet İşgücü Yetiştirme Kursu’na 721 kişi katılmıştır. İşgücü Piyasası Araştırma Sonuçlarına göre Temininde Güçlük Çekilen Mesleklerde, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu kararları doğrultusunda açılan kurslarla işgücü ihtiyacı giderilmesine önemli katkı sağlanmıştır. Söz konusu proje ve mesleki eğitim faaliyetleri arttırılarak devam ettirilecektir” dedi. 
KADIN İSTİHDAMININ DESTEKLENMESİ OPERASYONU
Vali Ramazan Sodan Başkanlığında gerçekleştirilen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Toplantısında  ayrıca, Türkiye’de kadınların işgücü piyasası ve istihdama katılımını artırmak amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İŞKUR Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kadın İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu” kapsamında, İletişim Uzmanı Emel Esen Altun tarafından kadın istihdamına yönelik bir sunum yapıldı. 
İletişim Uzmanı Emel Esen Altun, yaptığı sunumda “Kadın İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu” Projesi hakkında bilgi vererek, Türkiye Cumhuriyeti’nin 2023 Yılı (100.Yıl) hedeflerine ulaşmak için kadın istihdamının önündeki engellerin kaldırılarak, kadın istihdamının desteklenmesi gerektiğini ifade etti.  

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP