DOLAR 15,4792 0.61%
EURO 16,1193 0.67%
ALTIN 901,680,27
BITCOIN 457125-2,87%
Adıyaman
21°

PARÇALI BULUTLU

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İl Müdürü Keleş’in 10 Kasım Mesajı

İl Müdürü Keleş’in 10 Kasım Mesajı

ABONE OL
9 Kasım 2021 22:47
İl Müdürü Keleş’in 10 Kasım Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş: “Türkiye Cumhuriyeti’nin muasır bir devlet olması hedefiyle fikri ve vicdanı hür nesillerin yetişmesine rehberlik eden eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 83’üncü yıldönümünde sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz” 

Atatürk’ün gençlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti bugün dünyada söz sahibi devletler arasındaki yerini almıştır diyen İl Müdürü Keleş; Atatürk, insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği en büyük liderlerden biridir. Bilgisi, sevgisi, hoşgörüsü, barışçı ve demokratik kimliği ile dünyada hayranlık uyandırmış, insanlığın saygı gösterdiği unutulmaz kişilikler arasında yerini almıştır.

Ulusal birliğimizin, bağımsızlığımızın, çağdaşlaşmanın ve aydınlanmanın simgesidir. O, milletimizin hiçbir zaman sönmeyecek ışık kaynağıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, doğru zamanda doğru kararlar almış ve uygulamıştır. Hep ileriye bakmış, güçlükler karşısında yılmamış, milletine inancını hiçbir zaman yitirmemiştir.  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  yok edilmek istenen Türk Milleti’ni ayağı kaldırmış, yanmış,  yıkılmış yurt toprakları üzerinde yeni bir devlet kurmuştur. Bizlere demokratik bir Cumhuriyet, bağımsız bir ülke ve aydınlık yarınlar armağan etmiştir.

Cumhuriyet’in bizlere yüklediği tarihi ödev, geldiğimiz noktada durmak değil, daha hızlı ve güçlü bir şekilde çalışarak, milletimizin refahını artıracak adımlar atmaktır. 

Türk Milleti, şanlı tarihinin ve sahip olduğu ulusal değerlerin verdiği güç ile Cumhuriyetini sonsuza kadar korumaya, yaşatmaya ve yüceltmeye kararlıdır.

O’nun bizlere bıraktığı değerleri yaşatmak onurumuz, o değerleri gelecek kuşaklara aktarmaksa en büyük görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; ömrünü milletine adamış, son nefesine kadar milleti için çalışmış aziz Atamızı, O’nun silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve bu vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.  Ruhları şad olsun.

Kaynak ADH

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP