DOLAR 17,9471 0.41%
EURO 18,5872 0.89%
ALTIN 1.036,200,64
BITCOIN 4473273,26%
Adıyaman
37°

AÇIK

17:06

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

İnsanın İnsana Hükmetmediği Bir Dünya Diliyoruz

İnsanın İnsana Hükmetmediği Bir Dünya Diliyoruz

ABONE OL
10 Aralık 2012 09:35
İnsanın İnsana Hükmetmediği Bir Dünya Diliyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

0002121Adıyaman Hukukçular Derneği Başkanı Av. Abdulhamit Dursun, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü dolayısıyla yaptığı açıklamasında, insanın insana hükmetmediği bir dünya diledi.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Adıyaman Hukukçular Derneği Başkanı Av. Abdulhamit Dursun, “İnsan hakları, kişiyi kendi özüyle yaşatacak kurallardır. İnsanın insana hükmetmesi, onu ezmesi insan onuruna yakışmayan ve kabul edilemeyecek bir davranıştır. Bu tür ayırımların yapıldığı toplumlarda kavga, çatışma, isyan eksik olmamıştır. İnsanlar arasında hak, eşitlik, adalet, özgürlük düşüncesi yaygınlaştıkça bu konuyla ilgili mücadeleler de artmıştır” dedi.
Av. Dursun açıklamasının devamında, “Bu anlamlı günde insanların tüm hak ve hukuklarını zaman geçtikçe daha iyi kavramalarını ve doğdukları andan itibaren elde ettikleri tüm haklarını zamanla başkalarının köleleri haline getirmemelerini ve bu konuda sonuna kadar mücadele etmeleri gerektiği inancındayız. Çünkü bütün insanlar özgür ve eşit doğarlar.
Bizler gerçek olan tek yarışın insanlık yarışı olduğuna inanmaktayız, insanlar bu vesile ile insani duygularını her zaman yaşamının özünde hissetmeli ve bu inançla yaşamalıdırlar. Özgürlüklerinden hiçbir zaman taviz vermemelidirler, çünkü özgürlüğünden vazgeçen kimse, insanlık hak ve görevlerinden vazgeçmiş demektir, insan hakları, onurlu, eşit ve özgür yaşamaktır. Dünyanın dört bir yanında yaşanan insanlık dışı suçları, insanların sömürüldüğü ve yıpratıldığı, savaşlarda nice masum insanların katledildiği, yüreklerindeki insani duygularını kaybederek daha 3 günlük bebekleri bile acımadan öldüren, hiçbir şekilde insan hakkına ve hukukuna saygı göstermeyen insanları bu anlamlı günün vesilesi ile bir kez daha kınıyor ve insan haklarına saygı göstermeyen kişi ve milletler barışı sağlayamazlar mantığından yola çıkarak insan sevgisinin herkese ve tüm milletlere aşılanmasını temenni ediyoruz. Bu vesile ile Adıyaman Hukukçular Derneği olarak başta Adıyaman olmak üzere Türkiye ve Dünya’daki tüm insanların Dünya İnsan Hakları gününü kutlarız” diye konuştu.
Başkan Büyükaslan’dan “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” Mesajı
Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Büyükaslan, bu yıl “Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi”nin 64. yıldönümünün kutlandığını anımsatarak; “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ sadece geçen yüzyılın değil, bugünün de ilham verici belgelerindendir. Tüm insanlığın ortak değerleri üzerine kurulan bu belge, hâlâ temel hak ve özgürlükler konusunda en önemli belgedir.
En yüksek evrensel değer olan insan haklarının ülkemizde korunması ve geliştirilmesi için herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Türkiye bu anlamda önemli mesafeler kat etmiştir. Kardeşliğe ve barışa daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde insan haklarının, ülkemiz ve dünyada daha fazla saygı göreceğine olan inancımı ifade ederken, herkesin ‘İnsan Hakları Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP