DOLAR 17,9684 0.27%
EURO 18,3050 0.31%
ALTIN 1.021,990,02
BITCOIN 421048-1,92%
Adıyaman
39°

AÇIK

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

İpek Çocuk Evleri Geliyor

İpek Çocuk Evleri Geliyor

ABONE OL
19 Mart 2010 13:47
İpek Çocuk Evleri Geliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

sosyal hizmetler mAdıyaman İl Sosyal Hizmetler Kurulu 2010 yılı 1. toplantısı Adıyaman Valisi Ramazan Sodan Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilerek, İl Sosyal Hizmetler ve bağlı kuruluşların mevcut durum ve ihtiyaçları ile yapılan çalışmalar görüşüldü.

Adıyaman Valisi Ramazan Sodan Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcısı Aydın Börü, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durmuş, İl Sosyal Hizmetler Müdürü Murat Demirkol, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Krılmaz, İl Sağlık Müdürü Dr. M. Emin Taş, Defterdar Şefik Tongal, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Alaköse, Bayındırlık ve İskan Müdürü Hikmet Kaya, Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr, Bekir Kocadaş ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu katıldı.

 

Vali Ramazan Sodan Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Demirkol, slayt gösterisi eşliğinde İl Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün 2010 yılı yatırımlarını dağılımını değerlendirdi.  Yapılan sunumda, ilde sosyal hizmetlerle ilgili uygulamalar değerlendirilerek ve karşılaşılan güçlüklere çözüm yolları araştırılarak, bu alandaki koordinasyonun önemine değinildi. Toplantıda ayrıca, işbirliğini geliştirici, halkın katkı ve katılımının kurum hizmetleri çerçevesinde devamlılığını sağlayıcı tedbirler alındığı belirtilerek, bu konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Toplantıda, Adıyaman Sosyal Hizmetler ve bağlı kuruluşların mevcut durum ve ihtiyaçları ile yapılan çalışmaları görüştüklerini ve Sosyal Hizmetlere yönelik gerçekleştirilen yatırımların takibine karar verdiklerini belirten Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, Adıyaman merkez Yeni Mahallede bulunan ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne tahsis edilen arsa üzerinde yapılacak olan Toplum Merkezi Binasının bodrum artı 4 kat olarak projelendirildiğini, söz konusu binanın SHÇEK tarafından yapılmak üzere programa alındığını ve TOKİ’ye ihale edildiğini kaydetti

 

“ADIYAMAN’A İPEK ÇOCUK EVİ”

 

 

Korunmaya muhtaç çocuklar alanında toplu yaşanılan kuruluşlar yerine “Çocuk Evi” adı altında en çok 6 veya 8 çocuğun barınıp yaşamlarını sürdürebileceği toplu yaşamın getirdiği olumsuzlukları yaşamadan geleceğe güvenle bakabilen gelecek kaygısını en aza indirgemiş , arkadaşlık komşuluk ve mahalle gibi kavramları doyasıya yaşayarak öğrenebilecek ayakları üstüne basabilen bir gençlik yetiştirmek amacıyla yeni bir bakım modeli yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirten Vali Sodan,  bu amaçla Adıyaman Merkez Sümerevler Mahallesinde bir ev kiraladıklarını ve bu evin tefrişatının SANKO Holding tarafından yapılarak, yakın zaman içerisinde 6 çocuğun bu eve yerleştirilip, evin faaliyete geçeceğini kaydetti.

 

Toplantıda ayrıca, Adıyaman Belediyesine ait bir binada yapılan 5 yıllık bir protokol sonucu hizmet veren Çocuk ve Gençlik Merkezi protokolünün sona ermesinden dolayı, binanın zamanında boşaltılması için Adıyaman Belediyesinden gelen İhbarname görüşüldü. 22 Mart Pazartesi günü Adıyaman Belediyesi tarafından boşaltılacak olan binanın Çocuk ve Gelişim Merkezinin yeni binası yapılıncaya kadar protokolün uzatılması istendi.   Toplantıda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durmuş, protokolün uzatılmasına yönelik talebin belediye olarak inceleyip, değerlendirebileceklerini ifade etti.    

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP