DOLAR 18,1964 -0.01%
EURO 18,2350 0.28%
ALTIN 1.009,65-0,59
BITCOIN 360306-2,19%
Adıyaman
36°

AÇIK

19:48

AKŞAM'A KALAN SÜRE

İş Adamı Yalçın “Referandum Tahminim Yüzde 63”

İş Adamı Yalçın “Referandum Tahminim Yüzde 63”

ABONE OL
17 Şubat 2017 12:04
İş Adamı Yalçın “Referandum Tahminim Yüzde 63”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye 16 Nisan’da yapılacak olan referanduma kilitlendi. Evet, mi yoksa hayır mı çıkacak konuşmaları bir yandan devam ederken Adıyamanlı Kanaat Önderi Abdullah Yalçın referandum tahminlerini açıkladı.

abdullah yalçın MANŞET 2

İş Adamı Abdullah Yalçın verdiği röportajda referandumun büyük bir oy potansiyeli ile sonuçlanacağını açıklarken tahminlerini de söyledi.

Referandum öncesinde değerlendirmelerde bulunan Yalçın, evet-hayır tartışmalarının bir kenara bırakılması gerektiğini söyleyerek “ Önemli olan evet hayır tartışmasından ziyade neden evet neden hayır demeliyiz. Bu bir defa referandum sonucunda yapılacak olan başkanlık seçiminin başlangıcıdır. Şimdi başkanlık dediğiniz zaman Türkiye raya oturmuş yoluna devam eden tramvaydır. Ama bu tramvayı, metroyu, Marmarayın, köprülerin, bölünmüş yolların, hastanelerin, otobanların önünü kesmek için birileri muhalefet edecek. Muhalefetsiz olmaz. Siz ne kadar alim olursanız ne kadar düzgün bir insan olursanız yine sizlerden rahatsız olan birileri mutlaka vardır. Türkiye olarak dünyaya 600 yıl hükmetmiş Osmanlı’nın torunlarıyız. 600 yıl içerisinde Osmanlının hiçbir devlete hiçbir millete hiçbir ırka farklı bakmamıştır. İşte bunu çekemeyenlerde bu düzeni yıkmak için elinden geleni yapıyorlar. Bugün ki ülkemizin durumu da bu şekildedir.  Ülkemizde yapılan birçok yatırım başka ülkelerde yok. Bizlere gıpta ile bakmaktalar. Mesela Marmaray İstanbul’da ve denizin altından Avrupa’yı Anadolu’ya bağlıyor. Bunun gibi birçok proje ile ülkemiz dimdik ayaktadır.” İfadelerini kullandı.

  • “ARTIK YANLIŞ MAYA TUTMAYACAK”

“Bizler kendi benliğimize kavuşmaya çalışıyoruz. Bilinçlenmeye çalışıyoruz. Artık bizden bilim adamı çıkıyor. İlim adamı çıkıyor. Teknoloji artık bizler kullanıyoruz. Sanayileşmeyi makinelerle yapıyoruz. Bütün bunlardan Avrupa’da Amerika’da tabi ki rahatsız olacaktır. Bakıyorlar Türkiye ile baş edemiyorlar, türlü türlü oyunlara giriyorlar. PKK’yı çıkardılar başımıza, ondan sonra DAEŞ, FETÖ, bundan önce de Alevi-Sünni mezhep çatışması çıkarmaya çalıştılar. Ama Allah’a çok şükür artık ülkemizde bu yanlış maya tutmayacak.  Kim ne derse desin.  Biz Türk milleti olarak dimdik ayakta durursak Allah’ın izniyle üç yıl sonra Avrupa Birliği diye bir birlik yoktur. 5 yıl sonra Amerika Birleşik Devletleri diye bir devlette yoktur. Çünkü zulüm ve zalimi zamanı bellidir. Bitecektir. Allah var. Allah’ın hesabı var. Bizler ülkemizde 3 milyon masum günahsız insanları yaşatmaya çalışıyoruz. Avrupa’nın muamelesini gördük. Referandumdan sonra da evet çıkacaktır. Başkanlık sisteminden kimse korkmasın. Başkanlık demek bir iş yerine bir devletin bir milletin tek elden yönetilmesi değil.  Yine bunların istişare kurulları olacak. Bunların bakanları olacak. Tek söz birinde bitmeli.  Bizim çok gecikmiş sisteme ihtiyacımız var. Anayasa değişikliğine ihtiyacımız var. Başkanlık sisteminin bir an önce gelmesi lazım. Türkiye cumhuriyeti hukuk devletidir. Allah’ın izniyle bu necip millet olağan üstü bir oy potansiyeli ile referandumu kabul edecektir. 16 Nisan referandumunda benim tahminim yüzde 63 bandının üstüne çıkacaktır. Adıyaman ise her zaman ki gibi Reis’i üzmeyecek ve yine şampiyon bir kent olarak yüzde 75’ler çıkaracaktır.” Şeklinde konuştu.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP