DOLAR 17,9669 0.27%
EURO 18,2851 0.19%
ALTIN 1.021,20-0,06
BITCOIN 420670-1,35%
Adıyaman
39°

AÇIK

20:08

AKŞAM'A KALAN SÜRE

İşadamı’ndan Örnek Davranış

İşadamı’ndan Örnek Davranış

ABONE OL
17 Mart 2010 00:26
İşadamı’ndan Örnek Davranış
0

BEĞENDİM

ABONE OL

isadamn (1) Kahta İlçesinde genç bir işadamı Esendere köyünün 40 fakir öğrencisine eşofman hediye etti.   

 Adıyaman’ın Kahta İlçesinde genç bir işadamı doğup büyüdüğü Esendere köyünün 40 fakir öğrencisine eşofman takımı hediye etti. Kahta’da Tekstilcilik yapan Ramazan Erşahin, Kahta’nın Esendere Köyünü hiç unutamadı. Her fırsatta köyünü ziyaret eden genç işadamı imkanları dahilinde köyüne ve köylülerine maddi destekte de bulunuyor. 30 yaşındaki genç işadamı bu kez köydeki fakir öğrencileri düşünerek  Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte köye gidip Fakir öğrencilerin Beden Eğitimi derslerinde giyecekleri 40 eşofman takımını öğrencilere tek tek dağıttı. Eşofman Takımını alan öğrencilerin yüzündeki sevinç, Milli Eğitim yetkililerini ve orada bulunanları duygulandırdı.

Eşofmanların öğrencilere dağıtımı için Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Teftiş Kurulu Başkanı Yaşar Boz, Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadun Kılınç ve İşadamı Ramazan Erşahin, Esendere Köyüne gitti. Köyde okulu ziyaret ederek daha önce tespit edilen 40 fakir öğrenciye okul önünde düzenlenen mini bir törenle öğrencilere eşofman takımları dağıtıldı.

“KÖYLÜLERE YARDIMLAR DEVAM EDECEK”

İşadamı Erşahin, hali vakti yerinde olan herkesin fakir insanları düşünmesi gerektiğine vurgu yaparak şunları söyledi: “ Ben Esendere köyünde doğup, büyüdüm. İstanbul’da tekstil işine başladım. Daha sonra atölyemi Kahta’ya taşıdım. Köyümden ayrıldım fakat köyümü hiçbir zaman unutmadım. Bundan sonra da hiç unutmayacağım. Bulduğum her fırsatta köyüme giderim. Köyün ihtiyaçlarına imkanlarım dahilinde destek çıkarım. Köyümüzün öğrencileri çok başarılıdır. Köydeki eğitim kadromuz da iyi. Köyümüz geçen yıl Değerlendirme çalışmaları kapsamında il kalite kurulu tatarından Adıyaman il birincisi seçildi. Elde edilen bu başarı hepimizin gururu oldu. Köyümdeki öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamak için elimden geleni yapacağım. Bu çocuklar hepimizindir. Başarılı oluyorlarsa onlara destek olmak da hepimizin görevidir. Köy okulumuzun Adıyaman düzeyinde elde ettiği başarılarını kutluyorum. Bu başarılarından dolayı Köyümün bir sınıfına Akıllı Tahta almayı taahhüt ediyorum” dedi.

“KAHTA’NIN İLK AKILLI SINIFI KURULACAK”

Okulun başarılarını yerinde inceleyen Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Teftiş Kurulu Başkanı Yaşar Boz ve Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadun Kılınç, Esendere Köyüne Kahta’nın ilk akıllı sınıfını kurma çalışması başlatacaklarını belirttiler. Okuldaki bir sunumu izleyen yetkililer, İlkokul 3. sınıf öğrencisinin “İnsanlık Onuru” sunumunu ilgiyle izledi ve öğrencinin başarısına hayran kaldı. Bundan etkilenen İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Teftiş Kurulu Başkanı Yaşar Boz ve Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadun Kılınç, aynı sınıfa Akıllı Sınıf kurmaya karar verdiler. Akıllı sınıfın Akıllı Tahtasını da eşofman yardımında bulunan işadamı Ramazan Erşahin’in alacağı belirtildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP