DOLAR 18,0901 0.01%
EURO 18,2607 -0.15%
ALTIN 1.018,77-0,25
BITCOIN 412659-2,06%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İsmail Akgün Bakanlık Yolunda…

İsmail Akgün Bakanlık Yolunda…

ABONE OL
29 Aralık 2008 08:00
İsmail Akgün Bakanlık Yolunda…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber: Yılmaz Çoban
ismailakgun8Vatandaş ayrımı yapmadan güler yüzlü, hizmet anlayışı ile çalışan fakir, fukaranın, kimsesizlerin ve özürlülerin dostlu İsmail Akgün, İl Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevini bırakıyor.
    

23.09.2005 tarihinde tedviren 16.02.2006 tarihinden buyana asaleten Adıyaman Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevini yürüten İsmail Akgün, görevinden istifa etti. Akgün, kendi isteğiyle Çalışma ve Sosyal Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Merkezi Başkanlığında Uzman olarak görev yapacak. İsmail Akgün Cuma günü istifasını kamuoyuyla paylaşması bekleniyor. Akgün’ün yerine ise kimin geleceği merak konusu oldu.

3 yılda önemli işlere imza atan ve herkesin kalbinde takt kuran Akgün, Adıyaman’dan mutlu bir şekilde ayrıldığını söyledi. Adıyaman’a vefa borcunu ödediğini söyleyen Akgün, çalışmaları hakkında gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Yılmaz Çoban’a bilgiler verdi.

“Gözüm arkada kalmayacak” diyen Akgün, “Göreve başladığımız günden bugüne il müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarımızın tamamını modernize edip bütün ihtiyaçlarını giderdik. 52 personelden 100 personele ulaştık. 1 araçtan 4 araca ulaştık. 5. aracın da parası hazır olup SODES Projesi kapsamında alımı yapılacaktır. Kahta Toplum Merkezini 2008 yılında faaliyete alıp hizmetlere eklenmiş bulunuyor. Yetim, öksüz ve aşırı derecedeki vatandaşların tüm ihtiyaçlarını gidermeye gayret ettik. Sosyal hizmetleri kamuoyunda prestijli bir kurum haline getirmenin bahtiyarlığı içerisindeyim. Bu çalışmalarımız da, genel müdürlük bütçesi, sırat projesi, SODES Projesi ve hayırsever vatandaşların destekleriyle yapılmıştır. Çocuk, genç ve özürlülerimizi vatanını, devletini ve milletine daha çok bağımlı genel ahlak kurallara uygun, eğitim ve öğretim açısından başarılı bir seviyeye getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum.” Diye konuştu.

2009 yılı yatırımlarından da bahseden Akgün, şöyle devam etti;

“2009 yılı içerisindeki ilk ciddi projemiz sevgi evleridir. Kapasitesi 80 olan sevgi evlerini YİBO bitişiğinde 23 bin metrekare üzerine inşa edeceğiz. 2009 yılı yatırım programına alınan projemizin tahmini maliyeti 4 trilyondur.

2. projemizde Adıyaman Toplum Merkezidir. Yeni Mahallede arsa tahsis işlemlerini tamamladığımız toplum merkezi,2009 yılı yatırım programına alındı. Tahmini maliyeti de 1 trilyon 700 milyardır. 3. projemizde Besni Toplum Merkezidir. Arsa tahsis işlemini tamamladık. 2009 yılı programına da alındı. Bu projemizin de tahmini maliyeti 1 trilyon 700 milyondur. 4. projemiz olan Kahta Toplum Merkezinde ise arsa işlemi devam etmektedir. Kahta Kaymakamlığının öncülüğünde bir vatandaşın bağış yoluyla arsa işlemi sonuçlanmakta. Bu projemizin de tahmini maliyeti 1 trilyon 700 milyardır. 5. projemiz olan Adıyaman Çocuk ve Gençlik Merkezide ise arsa çalışmaları devam etmektedir. İmar dışında bir yer üzerinde çalışma yapıldığından bir vatandaşın muhafakak vermemesi sonucu henüz sonuçlanmamıştır. Bu projemizin de maliyeti 1 trilyon 700 milyardır. 6. projemiz de Yaşlı Bakım Merkezidir. Kamuya özel bir yerde olmak suretiyle gündüzlü bir kuruluş olarak hizmete başlayacaktır.

7. projemiz olan Çocuk Evinde ise, genel müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda yurtta bulunan gençlerimize yönelik, bir site içerisinde vatandaşlarla iç içe bir daire kiralamak suretiyle peyder pey hizmete açılacak olup, sayıları artacaktır. Son projemizde Erkek Yetiştirme Yurdu bahçesinde çok amaçlı spor salonu ihalesi yapıldı. Ödeneklerde İl Özel İdaresinde hazır.

    

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP