DOLAR 18,0712 -0.06%
EURO 18,2664 -0.15%
ALTIN 1.020,53-0,08
BITCOIN 412325-2,21%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İstanbul’a Adıyamanlı Aday…

İstanbul’a Adıyamanlı Aday…

ABONE OL
17 Ocak 2009 16:58
İstanbul’a Adıyamanlı Aday…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber: Yılmaz Çoban
istanbuladayAk Parti, İstanbul Esenler Belediye Başkan adaylığına İstanbul’u bilen ve yıllardır İstanbul’da ikamet eden Adıyamanlıyı gösterdi.

21. ve 22. dönem Milletvekili olan Mahmut Göksu’nun kardeşi Teyfik Göksu İstanbul Esenler Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den aday gösterildi.    

      İstanbul’un AK Parti Esenler Belediye Başkanı Adıyamanlı hemşerimiz M.Teyfik Göksu’nun olması özelikle İstanbul’daki Adıyamanlılar başta olmak üzere Güneydoğulu vatandaşlar arasında büyük bir sevinç yarattı.

      Bir zamanlar Refah Partisi ve Fazilet Partisinin flaş isimlerinden biri olup, her iki partinin İl Başkan Yardımcılığını yaparak yaptığı çalışmalarla herkesin dikkatlerini üzerine çeken M. Teyfik Göksu, siyasi hayatında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin ve Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtuluş’un İl Başkanlığı yaptığı döneminde de birlikte çalışmış bir isim.

      21 ve 22 dönem Adıyaman Milletvekili Mahmut Göksu’nun kardeşi olan M. Teyfik Göksu, kendisi hiçbir ilçede aday adayı olmamasına rağmen Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın onayıyla Esenler İlçe Belediye Başkanlığına aday gösterilmesi dikkat çekti.

      İstanbul ilçelerinde sayısal çoğunluğu itibariyle ağırlıklı olarak Karadeniz kökenli Belediye Başkanlar olurken, bu durum özelikle Güneydoğulu vatandaşların ilgisini çekiyordu. M. Teyfik Göksu’nun Esenler İlçe Belediye Başkanı olmasıyla birlikte AK Parti Güneydoğulu hemşerilimizin de bu şekilde gönlü alınmış oldu.

       2002 yılından bu yana siyasetten uzak, Türkiye’nin en saygın araştırma şirketlerinden biri olan GENAR Araştırma şirketinde yöneticilik yaparak çalışmalarını sürdüren M.Teyfik Göksu, son zamanlarda birçok değişik konular üzerinde yaptığı kamuoyu araştırmalarıyla herkesin dikkatlerini üzerine çekmişti.  

      Bir dönem İstanbul Milli Gençlik Vakfı Bölge başkanlığını da yapan Göksu’nun İstanbul’da önemli bir siyasi alt yapısının olduğu biliniyordu.

     GENAR Araştırma şirketinin başında bulunduğu süre içerisinde zaman zaman görsel ve yazılı medya da siyasi konjöktörü itibariyle yaptığı analizlerle de gündemdeki yerini almayı biliyordu.

       M.Teyfik Göksu; 1966 Adıyaman Gölbaşı ilçesi doğumlu olup, Orta ve Lise öğrenimini Gölbaşı ilçesinde tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisi olan Göksu, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde mastır yaptı. Son olarak Sakarya Üniversitesi Sosyoloji dalında ki doktora tahsilini sürdürdü.

           

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP