DOLAR 17,8841 0.04%
EURO 18,4291 -0.08%
ALTIN 1.027,60-0,19
BITCOIN 4365216,25%
Adıyaman
34°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İstanbul’daki Adıyamanlı Memurlardan, Kömür Ortaokulu’na Yardım

İstanbul’daki Adıyamanlı Memurlardan, Kömür Ortaokulu’na Yardım

ABONE OL
21 Mart 2013 09:25
İstanbul’daki Adıyamanlı Memurlardan, Kömür Ortaokulu’na Yardım
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MEMURLAR YARDM (3)İstanbul’da İl Özel İdare’sinde çalışan Adıyamanlı memurlar, merkeze bağlı Kömür Ortaokulu’na spor ve kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.

Kendi aralarında topladıkları yardımları bölge insanlarına ulaştırmayı kendilerine gaye edinen İstanbul’daki Adıyamanlı memurlar, son yardımlarını merkeze bağlı Kömür Beldesi Ortaokulu öğrencilerine yaptılar.
İçerisinde spor malzemelerinden kırtasiye malzemesine kadar birçok ihtiyacı karşılayan yardımların yapıldığı tören öncesi bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan yaptığı konuşmada, “Bugün burada Kömür MEMURLAR YARDM (2)Beldemizin İlk ve Ortaokul ile anasınıfı öğrencilerine İstanbul’da yaşayan hemşerilerimiz ve İstanbul İl Özel İdaresi çalışanları tarafından spor malzemeleri ve kırtasiye malzemeleri yardımı yapıldı. Bu tür etkinlikler bizleri çok duygulandırıyor ve bir o kadar da sevindiriyor. Malumunuz olduğu üzere bölgemiz geçim standartları çok iyi olmayan bir bölge. Büyük bir geçim sıkıntısı içerisinde bulunan yoksul bir bölge. Tütünle uğraşan çiftçilerimize alternatif bir ürün sunulmadığından dolayı ailelerde çocuklarının okul ihtiyaçlarını çok kısık oranlarda giderebiliyor. Bizde bu durumu burada gözlemledik ve İstanbul’daki hemşerilerimizde bu durumdan dolayı buradaki öğrencilerimiz için böyle bir yardım kampanyası düzenlemişler ve öğrencilerimizi getirdikleri malzemelerle çok sevindirmişlerdir. Bizde bu iş yoğunluğumuzun arasında bu etkinliğe katılarak çocuklarımızın sevincine ortak olduk. Ben buradan çocuklarımızı sevindiren ve bizleri ihya eden yardımsever arkadaşlarımıza ve onların temsilcisi olarak malzemeleri buraya getiren Mehmet Ulum’a çok teşekkür ediyorum. Biz, bu yardımsever kardeşlerimizden diğer köy okullarımıza da yardım sözü aldık. Tekrar bu yardımların okulumuza kavuşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
MEMURLAR YARDM (4)Hayırsever hemşerilerimiz adına Kömür Beldesindeki öğrencilere yardım malzemesini getiren Mehmet Ulum ise yardım dağıtımında yaptığı konuşmasında, “Yaklaşık bir ay önce okulumuzun beden eğitimi öğretmeniyle irtibata geçtik ve öğretmenimiz okulun ihtiyacı olan malzeme listesini bize gönderdi. Bizde bu doğrultuda İstanbul İl Özel İdare bünyesinde çalışan iş arkadaşlarımızla bu konuyu değerlendirdik. Eşofman takımı, spor ayakkabısı, jimnastik minderi, futbol topu, basketbol topu, voleybol topu ve çoraptan oluşan ihtiyaç malzemelerini temin etmek için arkadaşlarımızla çalışma başlattık. Çok şükür çalışmalarımızda iyi bir sonuca vardık ve beden eğitimi öğretmenimizin bize gönderdiği sayıların üzerinde malzeme temin ederek okulumuza getirdik. Bu yardımları Kömür Ortaokulumuzda okuyan kardeşlerimize ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu malzemeleri toparlamamızda büyük katkıları olan HB restoran sahibi Bekir Arıboğa’ya, Ufuk Altunbaş’a, Nuri Orhan’a, Hasan Ulum’a, Nalan Ulum’a ve bütün hayırsever arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Benim kadar bu saydığım insanlarında bu yardımın buralara gelmesinde emeği var. İnşallah öğrenci kardeşlerimiz bu malzemeleri iyi günlerde kullanırlar” şeklinde konuştu.

Daha sonra Ulum, böyle bir organizasyonun yapılmasının birlik ve beraberliğimizin pekişmesi için gerektiğini de belirterek “Yardımlarımız aralıksız devam edecektir” dedi.

Yardımlardan dolayı oldukça mutlu olduklarını belirten Kömür Ortaokulu Müdürü Mehmet Türk ise, “Yardımsever arkadaşlarımızın okulumuza yaptığı bu yardım bizleri çok duygulandırdı. Bu tür yardımlar geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza da iyi örnek olacağını buradan belirtmek istiyorum. Ben bu yardımların okulumuza ulaşmasında büyük emeği olan yardımsever hemşerimiz adına Mehmet Ulum’a çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra çocuklarımız daha iyi spor yapma şansı bulacak ve birçok öğrencilerimizin kırtasiye eksikleri de giderildi” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, yapılan yardımlardan dolayı Mehmet Ulum’a bir plaket takdim etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP