DOLAR 17,9160 0.05%
EURO 18,3374 0.08%
ALTIN 1.031,77-0,16
BITCOIN 409402-4,42%
Adıyaman
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İşte Vatandaşın İstediği Belediye Başkanı

İşte Vatandaşın İstediği Belediye Başkanı

ABONE OL
30 Ekim 2013 12:00
İşte Vatandaşın İstediği Belediye Başkanı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

bledlye02002Yaklaşan 2014 yerel seçimler öncesinde halka sorduk “Nasıl bir belediye başkanı görmek istersiniz” Halkın özellikle istediği belediye başkanı dürüst, çalışkan ve memleketin kalkınması rol alacak bir belediye başkanı istediklerini söyledi.

Esnaf Hakan Çetin, “Halka hizmet eden, memleketin kalkınması için çaba gösteren, çevre düzenlemesine önem veren dürüst, çalışkan, hizmet ve insan ayrımı yapmayan, kendi işine bakan, halkın sorunlarını dinleyen memlekete faydası olan bir belediye başkanı istiyoruz” dedi. 
İsmini vermek istemeyen bir esnaf ise, “Mevcut belediye başkanından esnaf olarak memnun değiliz. Şehrimize yakışmayan çarpık bir yapılaşma var. Başta trafik olmak üzere şehir merkezinde çok sorun var. Yollar desen ayrı bir dert, bu sorunlara çare olacak bir belediye başkanın gelmesini istiyoruz. Kısaca yanı başımızda bulunan Çevre illerimize bir baksın ondan sonra aday olmaya karar versin” şeklinde konuştu.
Orhan Şengül, “Gelecek olan belediye başkanın dürüst, namuslu ve saygılı olmasını istiyorum. Adıyaman’a yakışacak ve memleketin kalkınmasında rol alacak bir başkan istiyoruz. Mevcut belediye başkanından memnun değiliz çünkü yaptıkları çalışma ortadadır. Oy istemeye gelirken her gün yanımıza uğrardı. Başkan seçildikte sonra gelmez oldu. Bizde bu yüzden böyle bir başkanla devam etmek istemiyoruz” diye ifade etti.
Ahmet Yılmaz, halkıyla barışık olan bir başkan, esnafını her anlamda kollayan esnafın ve halkın en üst zirve ye taşıması derdi ile dertlenen bir başkan istiyorum. Kararlarını alırken halkın ve toplumun tüm kesimlerinin düşüncelerini alıp uygulayan bir başkan istiyorum.
Abdurahman Şahin, Adıyaman Belediye Başkanının halk ile bir bütün olması gerektiğini söyledi. Belediye Başkanın sadece seçim zamanlarında esnafları dolaşmaması gerektiğini vurgulayarak ” Belediye Başkanının 3 ayda bir esnafları dolaşarak hal hatır sorması gerekir. Sadece seçim zamanında dolaşması uygun olmaz ” dedi.
Halil Bayır ise Her alanda işin nasıl yapılıp yapılmadığını takip eden bir Belediye Başkanı istediğini belirterek, Belediye Başkanı işini yaptığı kadar işini takip eden bir Belediye Başkanı istiyorum. Halkın içinden olması, esnafın halini soran bir Belediye Başkanı İstiyorum” ifadelerini kullandı.
Kendi menfaatini değil Halkın menfaatini düşünen bir Belediye Başkanı İstediğini vurgulayan bir vatandaş ise  ” Belediye Başkanı kendi menfaatini değil halkın menfaatini düşünen ve buna göre hareket eden bir Belediye Başkanı istiyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP