DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 383517-2,80%
Adıyaman
32°

AÇIK

16:59

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

İsveçli Öğrenciler, Sertifikalarını Aldılar

İsveçli Öğrenciler, Sertifikalarını Aldılar

ABONE OL
19 Mayıs 2008 11:21
İsveçli Öğrenciler, Sertifikalarını Aldılar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

isvecogren5 haftalık bir süre için Adıyaman Kız Meslek Lisesinde gördükleri eğitim sonrasında İsveçli öğrencilere sertifikaları verildi.

Adıyaman Kız Meslek Lisesi Müdürlüğünün katılmış olduğu Leanardo Da Vinci programı kapsamında Adıyaman’a gelen İsveçli öğrencilere sertifika verildi Bozdoğan Otelde düzenlenen sertifika törenine Müdür Yardımcısı İzzet Özgenç, Proje Koordinatörü Deniz Alagöz ve okul yöneticileri katıldı.

 Avrupa Birliği (AB) Proje kapsamında Adıyaman Kız Meslek Lisesinin Proje ortağı olarak İsveç’in Çocuk Gelişimi Bölümünde okuyan Senada Emina Zdralic, Emuna Filippa Johlin ve Sandra Stephanie Ström’dan oluşan İsveçli gruba sertifikalarını Müdür Yardımcısı İzzet Özgenç, Proje Koordinatörü Deniz Alagöz verdi.

Müdür Yardımcısı İzzet Özgenç burada yaptığı açıklamada İsveçli öğrencilerin Adıyaman’da bulunmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek ” Leanardo Da Vinci projesi ile karşılıklı gerçekleşen bu ziyaretler vesilesiyle toplumlararasında kaynaşma ve hoşgörü bilincinin yaygınlaşmasına vesile olmaktadır. Dolayısı ile gerçekleşen bu ziyaretten oldukça memnunuz. Ülkelerine döndüklerinde burada yaşamış oldukları ve yaşayacakları güzellikleri unutmayacaklarına olan inancım tamdır.”dedi.

            5 haftalık bir süre için Adıyaman Kız Meslek Lisesinde gördükleri eğitim sonrasında sertifikalarını alan İsveçli öğrenciler de, kendilerine gösterilen yakın ilgi ve alakadan oldukça hoşnut olduklarını, bu sıcak ilgini kendilerinde çok güzel izlenim edindirdiğini, ülkelerine döndüklerinde bu ilgi ve alakayı asla unutmayacaklarını ve bu durumu arkadaşlarıyla da paylaşacaklarını belirterek memnuniyetlerini belittiler.

  Proje Koordinatörü Deniz Alagöz ise, proje ile mesleki gelişimin yanı sıra farklı kültüre ve farklı dillere sahip insanlarla tanışan öğrencilerin iki kültün farklılıklarını yada benzerliklerini, Türkçe-İngilizce dillerini kullanarak birbirlerine aktarımda bulunduklarını söyledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP