DOLAR 18,0951 0.02%
EURO 18,2706 -0.09%
ALTIN 1.020,86-0,05
BITCOIN 412387-2,14%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kaçar;“Sağlık kuruluşlarına müracaat 400 milyonu bulmuştur”

Kaçar;“Sağlık kuruluşlarına müracaat 400 milyonu bulmuştur”

ABONE OL
20 Ocak 2009 11:59
Kaçar;“Sağlık kuruluşlarına müracaat 400 milyonu bulmuştur”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

sagliksenbasknMemur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Adıyaman’a gelerek bir takım incelemelerde bulundu.

    

Gaziantep ilindeki bir toplantıya katıldıktan sonra Adıyaman’a gelerek Aile Planlaması ile ilgili düzenlenen etkinliğe katıldıktın sonra Sağlık-Sen Adıyaman Şubesinde sendika temsilciler ve üyeleriyle bir araya gelen Mahmut Kaçar, ildeki sağlık hizmetleri ve sorunları dinledi.

Kaçar, şube binasında gazetecilere yaptığı basın açıklamasında, 15 mayıs 2009 itibari ile yetki hedefi doğrultusunda bütün çalışmalara devam ettiklerini söyleyerek, “Bölgeye Gaziantep’te gerçekleşen 2. olağan genel kurulu münasebetiyle gelmiş bulunmaktayım. Gaziantep sonrasında ilk olarak Adıyaman’a geldim. Burada ki çalışmalar sonrasında bölgenin diğer illerine ziyaretler gerçekleştireceğim. Bu ziyaretlerde sendika çalışmalarını inceliyor, üyelerimizin sorunlarını dinliyoruz. Memur Sen olarak son dönemlerde çalışanlarımız özlük haklarının muhafazasının yanında sorumlu sivil toplum adına bir takım önemli faaliyetler içerisindeyiz. Memur Sen sadece ücret sendikacılığı olarak değerlendirilecek bir sendika değil. Aynı zamanda ülkesini ve dünyayı ilgilendiren temel meselelerle ilgili mazlumun yanında olmaya gibi bir sorumluluğu var.” Dedi.

Gazze’deki saldırılara da değinen Kaçar, “20 günü aşkındır İsrail’in Filistin topraklarında gerçekleştirmiş olduğu bir katliam var.  Hatta son saldırılarla birlikte katliam yerini soykırıma bırakmıştır. Biz bu ülke insanı olarak bu ülkenin değerlerini önemsiyoruz. Bu nedenle saldırının yapıldığı ilk günden bugüne üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirme çabasındayız. Bu bizim insanlık adına görevimiz. Filistinli kardeşlerimize karşı sorumluluğumuzdur. Toplumun genelini ilgilendiren, bizim hassasiyetlerimizle örtüşen her şeye tavır koymaya devam edecektir.” Şeklinde konuştu.

Sağlıkta dönüşüm uygulamasında önemli kazanımlar elde edildiğini belirten Kaçar, şöyle devam etti;

“Sağlık çalışanları için aynı kazanımların gerçekleştiğini söylemek elbette ki mümkün değil. Türkiye’de 2002 yılında sağlık kuruluşlarına yılda 70 milyon kişi müracaat ederken, 2008 yılında bu rakam 400 milyonu bulmuştur. Sağlık çalışanlarını iş yükü 8 kat artmış vaziyette. Bundan dolayı kaynaklanan problemler var. Aile hekimliğine geçmeyen sağlık çalışanlarının bir takım engelleri var. Biz bunları görme imkânımız oldu. Biz bu sorunların çözümü noktasında bir idare ortaya koyacağız.”

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Genel Başkanı Mahmut Kaçar Sendika ve Vali Ramazan Sodan’ı ziyaret ettikten sonra Adıyaman’dan ayrıldı.

 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP