DOLAR 17,9669 0.27%
EURO 18,2851 0.19%
ALTIN 1.021,20-0,06
BITCOIN 420670-1,35%
Adıyaman
39°

AÇIK

20:08

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Kadınlara Kendilerini İfade Edebilme Anlatıldı

Kadınlara Kendilerini İfade Edebilme Anlatıldı

ABONE OL
17 Mart 2010 00:22
Kadınlara Kendilerini İfade Edebilme Anlatıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Okulumuz .. (3)Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nda Demokrasi İnsan Hakları ve Yurttaşlık Kulübü’nün organize ettiği 8 Mart konulu bir etkinlik gerçekleştirildi etkinlik Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleştirildi.

  Söyleşi ve soru cevap şeklinde gerçekleştirilen çalışmaya Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu öğrencilerinin anneleri katıldı. Yaklaşık yüz kadının katıldığı çalışmada kadınlar kendilerini ifade etme ve merak ettikleri soruları sorma fırsatı buldular.

    Etkinliğe Adıyaman Barosu avukatlarından Av. Nezahat Önder ve Av.Ferhan Aslan katıldı. Etkinliğimiz önce kısa bir sunumla başladı. Bu sunumda öncelikle şiddet nedir, şiddet çeşitleri nelerdir? Özellikle aile içi şiddet türleri nelerdir? Şiddetle karşılaştığımız zaman neler yapabiliriz? Nerelere başvurabiliriz? Kadın olarak ne gibi haklara sahibiz? Özellikle boşanma durumundaki yasal haklarımız ve mirasta kadının durumu üzerinde duruldu. Ardından soru cevap bölümüne geçildi. Kadınların bu sırada ne kadar soru sormaya ihtiyaç duydukları gözlemlendi.

Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Ahmet Korkmaz, “ Şunu da belirtmekte fayda görüyoruz. Söyleşiye katılan avukat arkadaşlarımızın kadınların her türlü sorunlarına hukuki yardım. Konusunda her zaman yardımcı olacaklarını ifade etmeleri çok önemliydi. Öncelikle konunun çok güncel olması, katılımcı avukat arkadaşların, kadınların bilgi ve bilinç düzeyinde sunum yapmış olmaları, ortamın verdiği rahatlık çalışmanın oldukça verimli geçmesini sağlamıştır.”dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP