DOLAR 17,9560 0.04%
EURO 18,5308 -0.07%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 430470-1,21%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kadınların Su Çilesi Son Buluyor

Kadınların Su Çilesi Son Buluyor

ABONE OL
26 Haziran 2012 11:10
Kadınların Su Çilesi Son Buluyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Resm 181Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arkasında bulunan Kayaönü Afet Evleri’nde yaşayan kadınların yaklaşık 500 metre uzaklıktan bidonlarla su taşıma çilesi sona erecek.

Adıyaman Merkeze yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta olan 284 haneli Kayaönü Afet Evleri’nde yaklaşık bin kişi yaşıyor. Üç yıldan beri afet konutlarında yaşayan vatandaşların su ve kanalizasyon sıkıntısı, vatandaşları canından bezdirdi. Kucağında bebeğiyle bidon taşıyan, yaşı ilerlemesine rağmen bidon taşımak zorunda kalan kadınların çilesinin bitmesi için çalışma başlatılıyor. İl Özel İdaresi sorumluluk alanındaki Kayaönü Afet Evleri’nde kanalizasyon şebekesinin tamamlanmaması nedeniyle kokudan geçilmezken, içme suyu sağlıksız olduğu için içilemiyor. Şebekeden akan suyun sondaj suyu olması nedeniyle koktuğunu ve sağlıksız olduğunu iddia eden konut sakinlerinin çilesinin bitmesi için çalışma başlatıldı.
Resm 195AK Parti Milletvekili Dr. Murtaza Yetiş, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Sami Işık, AFAD Genel Müdürlüğü’nden roportörler, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Altuğ, afet konutlarına gelerek içme suyu ve kanalizasyon sorununu çözmek için neler yapılabileceğini konuştular. Yapılan görüşme ve konuşmalardan sonra Adıyaman Belediyesi, kendi sorumluluk alanında olmamasına rağmen şebekenin uygun olması halinde Kırkgöz kaynağından konutlara su verilebileceğini açıkladı. Sami Işık da, kanalizasyon şebekesinin yeniden yapılması gerektiği yönünde fikir belirtirken, görüşmeler sonrasında içme suyu ve kanalizasyon sorununun giderileceği görüşü bildirildi.
Milletvekili Yetiş, geçtiğimiz günlerde konutlara yaptığı ziyarette bu sorunları gördüklerini ve ilgili birimlerle görüşme yaptıklarını kaydederek, “En başta içme suyu problemi giderilecek. Akabinde de alt yapıyla ilgili sorun ivedilikle giderilecek. Özellikle içme suyu konusunda belediye başkanımıza gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyoruz. Belediye hudutlarında olmamasına rağmen konuya hassasiyet göstererek, sorunun giderilmesi için talimat verdi” dedi.
Resm 197Belediye Başkanı Büyükaslan, Kırkgöz şebekesinden Kayaönü Afet Evleri’ne su verilebileceğini dile getirerek, “Hizmet alanımızın kapsamı dışında olduğu için burayla birinci derecede İl Özel İdaresi ilgilenmektedir. İnşallah su problemini çözeceğiz. Buraya döşenmiş olan su şebekesi kontrol edilecek. Formata uygunsa ve dediğimiz şartlar sağlanırsa, buranın suyunu bağlamayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP