DOLAR 17,9202 0.1%
EURO 18,3615 0.17%
ALTIN 1.033,05-0,03
BITCOIN 409801-4,31%
Adıyaman
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kahta’ya Modern Hükümet Binası Yapılıyor

Kahta’ya Modern Hükümet Binası Yapılıyor

ABONE OL
27 Ekim 2013 16:28
Kahta’ya Modern Hükümet Binası Yapılıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

kahtahumlerKahta’ya yeni Hükümet Binası yapılması için kollar sıvandı. Yapılması planlanan yeni hükümet binası hakkında bilgi veren yetkililer, 6 bin 900 metrekare alan üzerinde bin 200 metrekare’ye hizmet binası yapılacak olan binanın dört kat olacağını ve altına 100 araçlık kapalı otopark, geriye kalan 5 bin 700 metrekare’sine ise çevre düzenlenmesi ve meyden yapılacağını belirttiler. Ayrıca binanın kendi enerjisini kendisinin üreteceği de belirtildi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’in projesi olarak Kahta’ya yapılacak yeni Hükümet Konağı taslağını hazırlayan Mimar Metin Hanoğlu, projeyle ilgili bilgi vermek için Kahta Kaymakamlığında, milletvekili Mehmet Metiner ve Kaymakam Metin Esen ile taslağı proje taslağını inceledi. Mimar Hanoğlu, “Kahta, Sayın Milletvekilimiz Mehmet Metiner sayesinde çok modern bir hükümet konağına kavuşacak” dedi.
Türkiye’nin en modern hükümet konaklarından biri olacak Kahta Hükümet konağının 6 bin 900 metrekare alan üzerinde bin 200 metrekare’ye hizmet binası yapılacak. Dört kat olacak olan hükmet konağının altına 100 araçlık kapalı otopark, geriye kalan 5 bin 700 metrekare’si ise çevre düzenlenmesi ve meyden olacağı belirtildi. Hanoğlu, “Arsa yeri olarak düşündüğümüzden daha güzel bir kulanım alanına sahip, şehre de artı bir değer katacak. Burada yapılacak hükümet konağının elektriği, kuracağımız güneş panelleri ile 24 saat kendi elektriğini kendisi üretecek. Bütün çevre aydınlatmasını bu üretilen enerji ile yapacağız.  Bunun için herhangi bir enerji sarfiyatı da olmayacak” diye konuştu.
AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner ise proje hakkında şunları söyledi; “Arkadaşlar çok iyi bir proje hazırlamışlar. İnşallah projeyi tamamladığımızda İçişleri Bakanlığından onayını alıp ihale aşamasına geçireceğiz. Projeyi hazırlayan firma, vilayetimizdeki projeyi de hazırlayan firmadır. Çok güzel bir proje hazırlamışlar, şahsen ben çok beğendim. Bu proje Türkiye’de eşi benzeri az olan bir proje, tarihle modernliğin örtüştürüldüğü bir proje, şimdiden halkımıza hayırlı olsun diyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP