DOLAR 18,1066 0.12%
EURO 18,2616 -0.07%
ALTIN 1.021,11-0,02
BITCOIN 412463-1,96%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kan davası barışla sonlandı

Kan davası barışla sonlandı

ABONE OL
17 Aralık 2008 20:34
Kan davası barışla sonlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

kandavasibarisAdıyaman’da Kartal ve Aktaş aileleri arasında çıkan kan davası Adıyaman Valiliğinde düzenlenen barış toplantısıyla sona erdi.

Kartal ve Aktaş aileleri arasında çıkan kavgaya Kartal ailesinin akrabalarından Alagöz ailesi ve Aktaş ailesinin akrabalarından Kamuşlar aileside katılınca her iki aile arasında peş peşe çıkan, 2 kişinin öldüğü, 12 kişinin yaralandığı kavgaların ardından yine aynı ailenin mensupları arasında çıkan kavgada 10 kişi yaralandıktan sonra Kahta Kaymakamı Coşkun Açık, Jandarma Komutanı Albay Ali Osman Salık, Adıyaman Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam,Kahta Belediye Başkanı Abdurahhman Toprak ve Kahta ilçesinin ileri gelenlerinin de yer aldığı bir heyetle Adıyaman Valisi Ramazan Sodan’ın ailelerle yaptığı görüşmeler sonrasında Valilik makamında bir araya gelen taraflar barıştırıldı.

 

Her iki aile arasında yaşanan kavga artık son buldu diyen Adıyaman Valisi Ramazan Sodan;” İlimiz Kahta ilçesi Yenikuşak köyünde meydana gelen trafik kazası sonrasında iki aile arasında çıkan kavgadan dolayı ölüm ve yaralanmalar olmuştur. Bu kavganın devam etmemesi için ilçenin ileri gelenleri bir araya gelmiş tarafları anlaştırmıştır.  Taraflar inşallah bu kavga hadiessini devam ettirmeyecekler. Kandi aralarındaki anlaşmaya uyacaklar ve aralarında bundan sonra herhangi bir olay olmayacaktır. Bizde köyde her türlü tedbiri almış durumdayız. O bölgede 3 jandarma timi görev yapmakta. Bizde Yenikuşak köyündeki Aktaş ve Kartal ailelerine her türlü desteği yapmaktayız. Ölüme sebebiyet veren Aktaş ailesi de belli bir süreliğine köyden ayrılmıştır. Bundan sonra da kendi aralarında kavgayı sürdürmeme karar almışlardır. Bu anlaşmaya yardımcı olan ilçenin ileri gelenlerine de ben teşekkür ediyorum. Turan, Erdem, Yılancı aileleri ve Kahta Belediye Başkanı bu konuda çok emek verdi . Ben kendilerine ve bu barışa emekleri olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bugün sayın valim ve diğer bürokratların huzurunda bu barışı sağladık diyen Mevlüt Alagöz” Bundan sonra herhangi bir olay çıkmaması için valimize taahhütname verdik. Olan olaylardan dolayı çok üzgünüz ama olanlar oldu artık” dedi.

Bugün ön barış görüşmeleri için sayın valimizin yanında bir araya geldik diyen Muzaffer Kartal;” Valimiz, belediye başkanımız ve ilçenin ileri gelenleri ile bu konuda görüşmelerimiz oldu. İstemediğimiz bu olayların bir daha vukuu bulmaması için bu konuda ilgili makam söz verdik. Bunu devam ettirmeyeceğiz. Bu iyi bir şey değil. Bunun bir yerde durması gerekiyor ve bu konuda fedakarlık gerekiyor. Bizde bu fedakarlığı yapıyoruz ve inşallah bundan sonra böyle bir şey olmaz. Temennimizde bu.

 

Adıyaman Valilik makamında bir araya gelen taraflar daha sonra Adıyaman Valisi ve taraflar arasında barışın sağlanmasına yardımcı olan Kahta Kaymakamı Coşkun Açık, Jandarma Komutanı Albay Ali Osman Salık, Adıyaman Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam ve Kahta ilçesinin ileri gelen Erdem, Turanlı ve Yılancı ailelerinin huzurunda Vali Ramazan Sodan ve hazır bulunan heyetle tokalaşarak barıştı.

 

Edinilen bilgiye göre, Adıyaman’ın Kahta İlçesine bağlı Hasköy ve Yenikuşak köylerinde ikamet eden Aktaş ve Kamuşlar ailesi barış sağlanması için köyü terk ediyor.

  

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP